El. MŚ: Urugwaj na czele tabeli

7. września, 2016, 12:48

Zeszłej nocy rozegrano kolejne mecze eliminacji MŚ 2018 w strefie południowoamerykańskiej, a po rozbiciu Paragwaju liderami gr. są Urugwajczycy. Dalej plasują się Brazylia oraz Argentyna.

Po ośmiu kolejkach eliminacji do mundialu w Rosji w strefie południowoamerykańskiej na czele tabeli znajduje się reprezentacja Urugwaju.

W nocy z wtorku na środę podopieczni Oscara Tabareza bezproblemowo ograli Paragwaj4:0, a na listę strzelców wpisali się Cristian Rodriguez, Luis Suarez i Edinson Cavani, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Urugwajczycy zajmują pierwsze miejsce legitymując się dorobkiem 16 punktów, podczas gdy o jedno oczko mniej mają Brazylijczycy i Argentyńczycy.

Brazylia pokonała Kolumbię 2:1, a o wygranej Canarinhos przesądził gol Neymara z 74. minuty spotkania. Wcześniej do siatki trafili defensorzy Miranda i Marquinhos, który skierował piłkę do własnej bramki po centrze Jamesa Rodrigueza.

Z kolei grająca bez kontuzjowanego Lionela Messiego i zawieszonego za czerwoną kartkę Paulo Dybali Argentyna zaliczyła wpadkę, remisując w delegacji z Wenezuelą 2:2.

Argentyńczycy i tak mogą być zadowoleni z punktu, bowiem do przerwy przegrywali już dwoma golami. Po zmianie stron rezultat meczu wyrównali jednak Lucas Pratto i Nicolas Otamendi.

Czwarte i zarazem ostatnie miejsce gwarantujące bezpośredni awans na MŚ zajmuje Kolumbia, która zgromadziła 13 punktów, tak samo jak piąty w tabeli Ekwador.

12 oczek ma na swoim koncie Paragwaj, 11 reprezentacja Chile, po siedem Boliwia Peru, a grupowa tabelę z dorobkiem dwóch punktów zamyka Wenezuela.

Stawka na zdobycie tytułu mistrza świata na rosyjskim mundialu w 2018 roku przez Argentynę wynosi 9.00. Stawka na Brazylię wynosi 9.00, a na Urugwaj 41.00.