BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Ciro Immobile na ratunek Włochom

10. października, 2016, 13:33

Niewiele brakowało, a Macedonia sprawiłaby niespodziankę w trzeciej rundzie el. do Mistrzostw Świata, lecz dzięki Ciro Immobile Włosi w ostatniej chwili wygrali 2:3.

Azzurri kilka dni wcześniej zremisowali z Hiszpania, stąd priorytetem na wyjazdowe spotkanie z Macedonią było wywalczenie kompletu punktów.

Niewiele brakowało, a Włosi wróciliby do domu z niczym, choć schodząc do szatni na przerwę cieszyli się prowadzeniem po debiutanckim golu Andrei Belottiego.

Niedługo po zmianie stron Macedończycy doprowadzili do wyrównania, a pomógł im w tym Marco Verratti, którego błędne podanie przejął Ilija Nestorowski, trafiając z krawędzi pola karnego.

determinacja potrzebna jest nam cały czas, nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się z tyłu.

Ciro Immobile

Dwie minuty później gospodarze znaleźli się na prowadzeniu, kiedy błąd włoskiej obrony wykorzystał Ferhan Hasani.

Niedługo po tym świetną interwencję zanotował Gigi Buffon, zatrzymując próbę Daniela Mojsowa.

Interwencja doświadczonego bramkarza miała duże znaczenie, bowiem w 75. minucie do wyrównania doprowadził Ciro Immobile, dostawiając nogę do dośrodkowania Antonio Candrevy.

W 89. minucie sędzia liniowy błędnie zasygnalizował pozycję spaloną przy trafieniu Marco Parolo, ale w doliczonym czasie gola na wagę wygranej ustrzelił Immobile, celując do bramki Martina Bogatinowa z ostrego kąta.

„W drugiej połowie byliśmy zbyt ociężali, a kiedy straciliśmy gola, to nie byliśmy w stanie zareagować”, skomentował Immobile w rozmowie dla stacji RAI Sport.

„Na poziomie międzynarodowym nie można sobie pozwalać na takie pomyłki, bo rywale cię pożrą. Tym razem nam się udało, ale nie możemy być tak naiwni.

„Przeciwko Hiszpanii wybawiła nas udana druga połowa, tutaj też byliśmy w stanie się odbić, ale determinacja potrzebna jest nam cały czas, nie tylko wtedy, kiedy znajdujemy się z tyłu”, dodał.

Dzięki wygranej, Włosi zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli grupy G. Tymczasem w grupie A dojdzie w poniedziałek do spotkania Holandii z Francją.

Mecz rozpocznie się o 20:45. Stawka na wygraną Holandii wynosi 3.30, a na wygraną Francji 2.35.