El. MŚ: Wygrywamy z Armenią w męczarniach

12. października, 2016, 9:05

Polska reprezentacja rzutem na taśmę zapewniła sobie wygraną nad Armenią (2:1), a selekcjoner Adam Nawałka nie ukrywa, że jego piłkarzom 'brakowało jakości w rozegraniu ataku pozycyjnego’.

Podopieczni Adama Nawałki mają za sobą bardzo słaby występ, szczególnie, że od 30. minuty grali z przewagą jednego zawodnika.

Zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym Polacy strzelili upragnionego gola tuż po przerwie, a piłkę do własnej bramki skierował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Macieja Rybusa defensor gości Mkojan.

Wydawało się, że worek z bramkami w końcu został rozwiązany, jednak podobnie jak w drugiej części meczu z Danią, biało-czerwoni szybko utracili prowadzenie.

W 51. minucie Pizelli zacentrował z wolnego na krótki słupek i chociaż piłki nie sięgnął Harojan, to futbolówka zaskoczyła Łukasza Fabiańskiego, który nie zdołał jej zatrzymać ręką.

To takie spotkanie od którego może być tylko lepiej.

Adam Nawałka

Biało-czerwoni ruszyli do ataków, ale nic z nich nie wynikało. Ormianie z kolei od czasu do czasu groźnie kontrowali, ale najpierw ich akcję przerwał Fabiański, a za drugim razem Ozbiliz nie trafił w sytuacji sam na sam.

Armenia mogła zgarnąć komplet punktów, w tymczasem w czwartej minucie doliczonego czasu gry Bartosz Kapustka wywalczył rzut wolny w okolicach lewego narożnika pola karnego. Jakub Błaszczykowski dośrodkował na długi słupek, tam celną główkę oddał Robert Lewandowski, ustalając wynik na 2:1.

„To były dwa zupełnie inne mecze, zarówno jeśli chodzi o siłę przeciwnika, jak i jakość w naszej grze. Natomiast jedno jest spójne – punkty” – mówił podczas konferencji prasowej selekcjoner Nawałka.

„Wykonaliśmy plan, wygraliśmy dwa mecze. Mamy wiele czasu, aby przeanalizować naszą grę i poprawić błędy. Brakowało jakości w rozegraniu ataku pozycyjnego, cierpliwości, a w takim meczu to jest kluczowe, by osiągnąć dobry wynik” – podkreślił.

„To takie spotkanie od którego może być tylko lepiej. Oczekiwania oczekiwaniami, ale liczy się to, co prezentujemy na boisku” dodał.

Po zwycięstwie w dramatycznych okolicznościach Polacy awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy E, legitymując się dorobkiem 7 punktów.

Prowadzi mająca tyle samo oczek na koncie Czarnogóra, która jednak może pochwalić się dużo lepszym bilansem bramkowym.

Swoją sytuację w grupie skomplikowali Rumuni, którzy zremisowali w delegacji z Kazachstanem 0:0 i do prowadzącej dwójki tracą już dwa punkty.

Jeszcze gorzej przedstawia się sytuacja uznawanej za jednego z faworytów grupy Danii, która po trzech meczach ma na swoim koncie zaledwie trzy punkty.

Stawka na zajęcie 1. miejsca w grupie E eliminacji do MŚ 2018 przez Polskę wynosi 2.25. Stawka na Czarnogórę wynosi 4.00, a na Rumunię 5.00.

W następnej serii meczów, do której dojdzie 11 listopada, Polska zagra na wyjeździe z Rumunią, Czarnogóra z Armenią, a Dania podejmie u siebie Kazachstan.

Jak wiadomo, do Rosji na pewno pojedzie zwycięzca grupy. Drużyna, która zajmie drugą pozycję, może zakwalifikować się do baraży.