BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Hiszpania tylko zremisowała

4. czerwca, 2018, 4:36

Sprawdzająca swoją dyspozycję przed mistrzostwami świata Hiszpania nie zdołała wygrać meczu towarzyskiego ze Szwajcarią. W Villarreal padł remis 1:1.

Gospodarze zdominowali pierwszą część gry i byli bliscy objęcia prowadzenia za sprawą Thiago Alcantary, którego uderzenie w fantastyczny sposób obronił Yann Sommer.

Pierwsza bramka padła po 29. minutach gry. A gola strzelił zastępujący kontuzjowanego Daniego Carvalhala Alvaro Odriozola, który strzałem z woleja wykończył podanie Davida Silvy.

Pomimo korzystnego wyniku, znacznie poniżej oczekiwań spisywali się Diego Costa oraz Iago Aspas. Ten drugi został w przerwie meczu zmieniony przez Lucasa Vazqueza, a 15 minut później za Costę wszedł Rodrigo.

W drugiej połowie, podrażnieni stratą pierwszej bramki po 422. minutach bezbłędnej defensywy Szwajcarzy strzelili wyrównującego gola. Tym razem winą za bramkę został obarczony bramkarz Hiszpanów, David de Gea.

Po strzale Stephana Lichtsteinera, bramkarz bezskutecznie próbował łapać piłkę. Futbolówka wypadła mu z rąk wpadając wprost pod nogi Ricardo Rodrigueza, który nie zmarnował okazji.

W końcówce meczu Hiszpanie nie dawali za wygraną i starali się doprowadzić do strzelenia zwycięskiej bramki, co jednak im się nie udało.

Oba zespoły przed rozpoczęciem mistrzostw świata raz jeszcze wybiegną na murawę w oficjalnych meczach towarzyskich.

Hiszpanie zagrają z Tunezją 9 czerwca, a na Szwajcaria dzień wcześniej przetestuje grupowego rywala reprezentacji Polski, Japonię.

Tymczasem kurs na zdobycie przez Hiszpanie mistrzostwa świata wynosi 7.00, na odpadnięcie Szwajcarii w ćwierćfinale 7.00, a na zwycięstwo w pierwszym meczu grupowym przeciwko Brazylii 8.00.