Joachim Loew zaniepokojony postawą kibiców

9. czerwca, 2018, 13:08

Joachim Loew nawołuje do kibiców reprezentacji Niemiec o rozwagę i zaprzestanie krytykowania Gundogana. Niemiec w drugim meczu z rzędu został wygwizdany.

W czasie wygranego przez Niemcy 2:1 meczu z Arabią Saudyjską meczu, Joachim Loew w drugiej połowie wypuścił na boisko Ilkaya Gundogana, co wywołało gwizdy i buczenie.

Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie sobotniego meczu z Austrią, przegranego przez mistrzów świata 2:1. Pomimo usilnych prób uspokojenia kibiców, nie zaprzestali wyrażać swojej opinii na temat piłkarza Manchesteru City.

Problemem dla kibiców jest zdjęcie które obiegło świat, Gundogan i Mesut Ozil, którzy pochodzą z Turcji, spotkali się z Erdoganem, prezydentem oskarżanym o łamanie praw człowieka.

„Jest członkiem drużyny narodowej. Buczenie nie pomaga nikomu z nas” – skomentował zachowanie fanów selekcjoner obrońców tytułu.

Ozil nie usłyszał buczenia tylko dlatego, że nie wziął udziału w meczu. Niemcy wygrali po trafieniu Timo Wernera i samobójczej bramce Omara Othmana, kontaktową bramkę strzelił Taiseer Aljassam.

„Mieliśmy bardzo otwartą defensywę i pozwoliliśmy Arabii Saudyjskiej na przeprowadzenie wielu kontrataków” – Loew przyznał nie najlepszą dyspozycję swoich podopiecznych.

„Będziemy się poprawiali. Myślę, że zaczniemy dobrze. Mieliśmy dobre momenty w pierwszej połowie, później zawiedliśmy w drugiej części. Daliśmy im zbyt wiele szans. Ostatecznie uśmiechnęło się do nas szczęście. W następnym tygodniu będziemy bardziej dynamiczni”.

Niemcy udział w mistrzostwach rozpoczną od meczu z Meksykiem, kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.45, następnie zmierzą się ze Szwecją i Koreą Południową. Kurs na odpadnięcie reprezentacji Niemiec z turnieju na poziomie półfinału wynosi 5.50, a na obronę tytułu 5.50.