Świetny mecz, sześć bramek, wielkie emocje. Ronaldo pokazał klasę

16. czerwca, 2018, 8:14

Crstiano Ronaldo był największą gwiazdą na murawie w Soczi, gdzie ustrzelił hat-tricka, a Portugalia ostatecznie zremisowała z Hiszpanią 3:3 w meczu 1. kolejki grupy B MŚ 2018. Starcie Portugalii z Hiszpanią było zapowiadane jako największy szlagier nie tylko 1. kolejki, ale także całej fazy grupowej.

Naszpikowane gwiazdami drużyny nie zawiodły oczekiwań kibiców i stworzyły wspaniałe widowisko okraszone gradem bramek.

Spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla obecnych mistrzów Europy, bowiem już w 4. minucie Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał 'jedenastkę’ po faulu, który na gwieździe Realu dopuścił się jego klubowy partner – Nacho.

Hiszpanie razili bezradnością, jednak w 24. minucie z marazmu wyciągnął ich ustawiony na szpicy Diego Costa.

Napastnik Atletico po świetnej indywidualnej akcji zakończonej płaskim strzałem wyrównał stan meczu na 1:1, a kilka minut później bliski szczęścia był także Isco, ale po jego uderzeniu piłka odpiła się od poprzeczki, a następnie od lini bramkowej.

Gdy wydawało się, że oba zespoły udadzą się na przerwę przy wyniku 1:1, kolejny raz znać o sobie dał Ronaldo.

CR7 dostał piłkę na łuku pola karnego i choć strzelił mocno, to jednak wprost na Davida De Geę, ale ten popełnił fatalny błąd i przepuścił łatwa piłkę!

Po zmianie stron do ciężkiej pracy zabrali się Hiszpanie, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

W 55. minucie Rui Patricio skapitulował po trafieniu z bliska Costy, a trzy minuty później strzał życia oddał Nacho, po huknięciu którego piłka odbiła się od dwóch słupków zanim wpadła do siatki!

Portugalczycy przegrywali 2:3 i w tym momencie byli na kolanach. Na ich szczęście obecny niedoświadczony trener Hiszpanii Fernando Hierro, nie wiedzieć czemu, ściągnął z murawy swoich najlepszych piłkarzy – Costę i Davida Silvę, przez co rywale zyskali w końcówce trochę inicjatywy, a jego drużyna ostatecznie została skarcona.

W 88. minucie do wykonania rzutu wolnego podszedł Ronaldo i cudownym uderzeniem nie dał szans De Geii!

Grający już bez armat Hiszpanie nie dość, że nie byli w stanie zaatakować, to mogli jeszcze stracić kolejnego gola, ale tym razem CR7 zbyt słabo dołożył czoło do piłki i ta minęła słupek bramki La Roja.

Portugalia ostatecznie zremisowała z Hiszpanią 3:3, co oznacza, że liderem grupy B jest Iran, który w drugim spotkaniu tej grupy pokonał Maroko 1:0.

Tymczasem dzisiaj odbędą się cztery mecze MŚ 2018, a najwięcej emocji powinno być w starciu Danii z Peru.

Początek spotkania o godzinie . Kurs na wygraną Danii wynosi 2.50, na zwycięstwo Peru 3.25, a remis obstawiany jest po 3.20.

Składy:

Portugalia: Rui Patricio – Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro – William Carvalho, Joao Moutinho – Bernardo Silva (69 min. Ricardo Quaresma), Goncalo Guedes (80 min. Andre Silva), Bruno Fernandes (68 min. Joao Mario) – Cristiano Ronaldo

Hiszpania: David de Gea – Nacho, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba – Sergio Busquets, Koke – David Silva (86 min. Lucas Vazquez), Isco, Andres Iniesta (69 min. Thiago Alcantara) – Diego Costa (77 min. Iago Aspas)

Żółte kartki: Bruno Fernandes (Portugalia) – Sergio Busquets (Hiszpania)

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy)

Widzów: 43 866

Chcesz obstawić mecz Peru – Dania? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.