Sensacja na Mundialu! Niemcy przegrywają z Meksykiem

17. czerwca, 2018, 19:07

Meksyk nie przestraszył się Niemców i postanowił zapisać nową kartę w historii swoich występów w mistrzostwach świata, Meksykanie pokonali mistrzów świata 1:0.

Podopieczni Joachima Loewa do turnieju podchodzili szczęśliwi z powodu powrotu do reprezentacji Manuela Neuera, który do tego świetnie spisywał się w bramce, jednocześnie byli też niepewni swojej formy.

Dość powiedzieć, że w ostatnich sześciu meczach towarzyskich rozgrywanych w ramach przygotowań do mistrzostw świata 2018 wygrali tylko jeden z sześciu meczów.

Piłkarze z Ameryki Północnej ruszyli na mistrzów świata w wielkim animuszem, niemal jakby to oni byli drużyną ze znacznie większymi sukcesami. Niemcy byli w szoku.

Meksyk pierwsze ostrzeżenie wysłał już w pierwszej minucie, kiedy na bramkę Niemców uderzał Hirving Lozano, szczęśliwie dla Europejczyków piłkę zablokował Jerome Boateng.

To właśnie Lozano w 35. minucie zadał rywalowi śmiertelny cios. Pomocnik wymienił się piłką z Javierem Hernandezem i posłał piłkę do siatki uderzając w krótki róg.

Niemcy próbowali budować akcje, rozgrywać piłkę, ale w pierwszej połowie tylko raz byli o włos od zdobycia gola. Z rzutu wolnego przymierzył Toni Kroos i piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej części meczu obraz gry nie zmieniał się, Niemcy próbowali, uderzali na bramkę Meksyku, ale kolejne strzały mijały światło bramki lub z łatwością były bronione przez Guillermo Ochoę.

Amerykanie nie pozostawali mistrzom dłużni i odgryzali się kąśliwymi akcjami, jednak Miguel Layun nie był w stanie wykorzystać swojej szansy na dobicie Niemców.

Przegrywając pierwszy mecz mistrzostw Niemcy zostali postawieni pod ścianą i za wszelką cenę będą musieli pokonać Szwecję 23 czerwca. Tego samego dnia Meksyk będzie mógł przypieczętować awans fazy pucharowej w meczu z Koreą Południową.

Kurs na zwycięstwo Niemiec w drugiej kolejce fazy grupowej wynosi 1.40, na wygraną Meksyku 1.53, a na obronę tytułu mistrzowskiego przez naszych zachodnich sąsiadów 8.50.

Tabela grupy F

Niemcy – Meksyk 0:1 (0:1)
0:1 – Hirving Lozano 35′

Niemcy: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, Marvin Plattenhardt (79 min. Mario Gomez) – Toni Kroos, Sami Khedira (60 min. Marco Reus), Thomas Mueller, Mesut Oezil, Julian Draxler – Timo Werner (86 min. Julian Brandt)

Meksyk: Guillermo Ochoa – Carlos Salcedo, Hugo Ayala, Hector Moreno, Jesus Gallardo – Hector Herrera, Andres Guardado (74 min. Rafael Marquez), Miguel Layun, Carlos Vela (58 min. Edson Alvarez), Hirving Lozano (66 min. Raul Jimenez) – Javier Hernandez.

Żółte kartki: Hector Moreno (Meksyk)

Sędziował: Alireza Faghani (Iran)

Widzów: 78 011

Chcesz obstawić mecz Niemcy – Szwecja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.