Belgia pewnie wygrywa z debiutantem

18. czerwca, 2018, 18:14

Uznawana za głównego faworyta MŚ Belgia po mocnej drugiej połowie rozbiła debiutującą na mundialu Panamę 3:0. Dwa trafienia zanotował Romelu Lukaku, a jedno dołożył Dries Mertens.

Starcie na olimpijskim stadionie w Soczi otworzyło rywalizację w grupie G, gdzie oprócz Belgii i Panamy o awans powalczą reprezentacje Anglii oraz Tunezji.

Naszpikowana gwiazdami drużyna Roberto Martineza rozpoczęła mecz z animuszem, jednak po krótkim okresie dominacji spuściła z tonu i do przerwy męczyła się z niżej notowanym rywalem.

Przed zmianą stron najlepszej okazji nie wykorzystał Eden Hazard, który przejął piłkę po złym podaniu Romana Torresa, lecz trafił w boczną siatkę.

Niedługo później kapitan Panamy zrehabilitował się za swój błąd, gdy w ostatniej chwili uprzedził jednego z rywali i wybił piłkę na rzut rożny.

W pierwszej części gry oglądaliśmy przeciętną, by nie powiedzieć słabą Belgię, ale po przerwie obraz gry szybko uległ zmianie.

Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry po przebitce Hazarda piłka trafia do Driesa Mertensa, a ten przepięknym wolejem z powietrza pokonał golkipera.

Czerwone Diabły zyskały przewagę i cierpliwie szukały swoich kolejnych szans. Ta nadeszła w 69. minucie, a tym razem piłkę w sieci umieścił głową Romelu Lukaku, korzystając z fenomenalnej asysty z fausza autorstwa Kevina De Bruyne’a.

Sześć minut później Lukaku wykorzystał prostopadłe zagranie Hazarda i podcinką ustalił na 3:0 rezultat spotkania.

Belgowie, choć nie zagrali porywająco, to w drugiej połowie wyraźnie się rozkręcili i wysłali jasny sygnał pozostałym faworytom.

Panamczycy walczyli dzielnie, kilkakrotnie zmuszając Courtois do interwencji. Niemnie jednak, na swojego pierwszego mundialowego gola i pierwszy punkt będą musieli poczekać co najmniej do kolejnego starcia z Anglią (24 czerwca).

Belgia tymczasem obejmuje prowadzenie w grupie G. Kurs na zajęcie 1. miejsca w grupie przez Belgię wynosi 1.53, a na zdobycie tytułu mistrzowskiego 9.50.

Tabela grupy G

Chcesz obstawić mecz Belgia – Tunezja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.