Granqvist zapewnił zwycięstwo Szwecji

18. czerwca, 2018, 14:49

Andreas Granqvist wykorzystując rzut karny dał Szwecji zwycięstwo w poniedziałkowym meczu z Koreą Południową (1:0). Reprezentacja Trzech Koron jest tym samym współliderem grupy F.

Poniedziałkowy mecz w Niżnym Nowogródzie był drugim spotkaniem grupy F – w niedzielę po golu Hirvinga Lozano sensacyjne zwycięstwo nad broniącymi tytułu Niemcami odniósł Meksyk.

Śladem drużyny z Ameryki Południowej podążyli Szwedzi, którzy w identycznych rozmiarach triumfowali nad Koreą Południową.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, chociaż walki graczom obu zespołów z pewnością nie można było odmówić – Ci faulowali na potęgę, bowiem w samej pierwszej połowie sędzia aż 24-krotnie przerywał grę.

Przez większość czasu incjatywa należała do piłkarzy Janne Anderssona, szczególnie w pierwszej odsłonie, podczas ktorej Szwedzi zdołali wypracować kilka niezłych okazji.

Najlepszej w 20. minucie nie wykorzystał Marcus Berg. Snajper znalazł się sam przed golkiperem, ale z siedmiu metrów trafił prosto w Cho!

Wraz z początkiem drugiej połowy obraz gry wyglądał podobnie. Szwedzi utrzymali przewagę, ale dopięli swego dopiero w 64. minucie po podyktowanym przy pomocy systemu VAR rzucie  karnym.

W ’16’ Korei szarżującego Viktora Claessona potknął Kim i choć arbiter puścił grę, to po chwili dostał sygnał z VAR-u i ostatecznie po obejrzeniu powtórek zmienił decyzję na korzyść Szwecji.

Do 'jedenastki’ podszedł kapitan Trzech Koron Andreas Granqvist, któremu jeszcze nie zdarzyło się zmarnować karnego w barwach reprezentacji.

Stoper spisał się doskonale również i tym razem, myląc interweniującego bramkarza i pewnie umieszczając piłkę w siatce.

Szwedzi dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka, chociaż w ostatnim kwadransie byli zmuszeni do obrony. Ta radziła sobie jednak znakomicie po tym, jak nie pozwoliła oddać swoim rywalom ani jednego celnego strzału.

Szwedzi, podobnie jak Meksyk, mają na swoim koncie trzy punkty, a kolejny mecz rozegrają w sobotę 23 czerwca z Niemcami.

Kurs na zwycięstwo Szwecji wynosi 9.00, a na wygraną Niemiec 1.36, a bezbramkowy remis obstawiany jest po kursie 12.00.

Tabela grupy F

Chcesz obstawić mecz Niemcy – Szwecja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.