Francja wygrywa i pewna awansu do 1/8

21. czerwca, 2018, 19:33

Francja pokonała Peru 1:0 po trafieniu Kyliana Mbappe, co oznacza, że po dwóch kolejkach ma sześć oczek i pewny awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata 2018 w Rosji.

Rozgrywany na Ekaterinburg Arena mecz drugiej serii gier grupy C był szczególnie ważny dla Peru, które na otwarcie mundialu uległo Danii 0:1.

Peruwiańczycy chcąc zachować szanse na awans musieli co najmniej zremisować z Francją. Tymczasem 'Trójkolorowi’ przystąpili do gry z trzema punktami na koncie po trudnej batalii z Australią (2:1).

W pierwszej połowie więcej rozgrywali piłkarze z Ameryki Południowej, ale groźniejsi pod bramką rywala byli europejczycy.

Ładny, lecz niecelny strzał z główki po rzucie rożnym oddał Raphael Varane, a chwilę później przed doskonałą szansą stanął Kylian Mbappe, który z najbliższej odległości nie trafił w piłkę piętą.

Napastnik PSG był świetnie dysponowany i dopiął swego w 34. minucie, kiedy na bramkę uderzył Olivier Giroud. Po drodze futbolówkę zablokował jeden z obrońców, a ta przeszła nad golkiperem i trafiła właśnie do Mbappe. Ten dopełnił formalności i Francja wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron Francuzi nie potrafili zachować inicjatywy i kilka razy znaleźli się w opałach, lecz skuteczność nie była mocną stroną drużyny Ricardo Garecii.

Najbliżej szczęścia był w 51. minucie Aquino Sanchez, który huknął jak z armaty, a piłka po jego strzale trafiła w spojenie bramki Hugo Llorisa.

Peruwiańczycy marnowali kolejne szanse, choć warto podkreślić, że nie były to tzw. setki. Podopieczni Didiera Deschampsa przetrzymali rywali i teraz są już pewni awansu do kolejnej fazy turnieju.

O utrzymanie pierwszego miejsca w grupie C powalczą w ostatniej kolejce z Danią (4 pkt), która nie pokazała dobrej formy przeciwko Australii (1:1).

Piłkarze Socceroos mają na swoim koncie tylko jeden punkt, a na zamknięcie pierwszej fazy turnieju zagrają właśnie z Peru. Do awansu potrzebują zwycięstwa i porażki Danii.

Kurs na awans Danii do fazy pucharowej wynosi 1.12, a na awans Australii 6.00. Stawka na zdobycie mistrzostwa świata przez Francję wynosi 8.00.

Tabela grupy C

Chcesz obstawić mecz Dania – Francja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.