Belgia zalicza kolejne pewne zwycięstwo

23. czerwca, 2018, 17:05

Belgowie się rozpędzają, w sobotę zmiażdżyli Tunezję rozbijając ją w stosunku 5:2. Drużyna z Afryki pomału żegna się z mistrzostwami świata 2018.

Romelu Lukaku i Eden Hazard zadali po dwa ciosy Tunezji i poprowadzili Belgię do wysokiej wygranej. Jeśli Anglia nie pokona w niedzielę Panamy, Belgia będzie pewna awansu do fazy pucharowej.

Belgowie dominowali od samego początku meczu i już po 16. minutach prowadzili 2:0. Wynik meczu z rzutu karnego otworzył Hazard, a chwilę później rozmiary prowadzenia powiększył Lukaku.

Pomimo otrzymania dwóch szybkich ciosów Tunezja nie poddała się i już dwie minuty po stracie drugiej bramki odrobiła część strat. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę na 2:1 strzelił Dylan Bronn.

Kolejne słowo należało jednak do Belgii, która kolejny cios zadała jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej połowy Lukaku wykorzystał prostopadłe podanie Thomasa Meuniera i dogonił Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców mistrzostw świata 2018.

Belgowie zaczęli drugą połowę równie udanie jak i pierwszą, a strzelanie ponownie zaczął Hazard. Zawodnik Chelsea otrzymał podanie, dzięki któremu znalazł się przed linią obrony i oszukał bramkarza strzelając do pustej bramki.

Wysoko prowadzący Belgowie byli coraz pewniejsi zwycięstwa i z boiska zeszli obaj strzelcy. Mimo tego ich koledzy potrafili stworzyć sobie kolejne szanse na podniesienie prowadzenia.

W 76. minucie Michy Batshuayi znalazł się sam na sam z bramkarzem, udało mu się ograć golkipera, ale piłkę wybił wracający piłkarz Tunezji. Kilka minut później napastnik miał dwie kolejne szanse, najpierw trafił w poprzeczkę, a chwilę później w bramkarza.

W przypadku Batshuayi nie zadziałała zasada do trzech razy sztuka, ale w końcu udało mu się trafić do siatki rywala w 90. minucie. W doliczonym czasie gry rozmiary klęski zmniejszył Wahbi Khazri.

W ostatnim meczu fazy grupowej Belgia zmierzy się z Anglią, kurs na zwycięstwo Hazarda i spółki wynosi 2.60, na zakończenie turnieju na poziomie ćwierćfinału 5.00, a na zdobycie wicemistrzostwa 7.50.

Tabela grupy G

Chcesz obstawić mecz Anglia – Belgia? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.