Niemcy wygrywają arcyważny mecz… bramka w 95 minucie

23. czerwca, 2018, 20:56

Mistrzowie świata przeszli długą i ciężką drogę w meczu ze Szwecją. Determinacja i nieustępliwość przyniosły skutek na sekundy przed końcem meczu.

Niemcy byli blisko wypadnięcia z mistrzostw świata 2018, kiedy odrobili straty, zostali pozbawieni jednego ze swoich zawodników, mimo tego zdołali się podnieść po kolejnym ciosie i pokonali Szwecję 2:1.

Skandynawowie wyszli na mecz z przede wszystkim, zamiarem obrony własnej bramki i szukaniu szans na gola w kontratakach, nie mieli zbyt wielu takich okazji, Niemcy większość czasu spędzali szturmując pole karne rywali.

Szwecja doczekała się jednak swoich szans i blisko otworzenia wyniku meczu był Marcus Berg. Kiedy napastnik miał przed sobą tylko Manuela Neuera skuteczną interwencją popisał się Jerome Boateng.

Szwedzi reklamowali faul, innego zdania był Szymon Marciniak. Skandynawowie dopięli jednak swego dwie minuty później, kiedy Ola Taivonen przelobował Neuera serwując Niemcom ogromne nerwy.

Drugą połowę Niemcy rozpoczęli najlepiej jak mogli, piłkę w pole karne posłał Timo Werner i w bardzo trudnej pozycji kolanem futbolówkę do siatki posłał Marco Reus.

Czas mijał, Niemcy ciągle szukali drugiej bramki, a Szwedzi dostawali się pod bramkę przeciwnika z częstotliwością jednej akcji na kilkanaście minut. Druga bramka dla mistrzów wisiała w powietrzu i wtedy przyszedł kolejny cios.

W 82. minucie Jerome Boateng w nieprzepisowy sposób zaatakował rywala od tylu i Szymon Marciniak pokazał mu drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. Niemcy grali w 10.

Mistrzowie świata nie mieli zamiaru się poddawać ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywala. Tak było aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry.

Niemcy wykonywali rzut wolny z boku pola karnego, Toni Kroos podał krótko do Reusa, ten przytrzymał piłkę i wykonawca rzutu wolnego uderzył w sam róg Szweckiej bramki strzelając zwycięskiego gola.

Liderem grupy F pozostaje Meksyk, za którym z trzema punktami na koncie znajdują się zarówno Niemcy, jak i Szwecja. Decydujące o awansie mecze odbędą się 27 czerwca.

Niemcy w decydującym meczu zagrają przeciwko Korei Południowej. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.16, na obronę mistrzostwa świata 8.00, a na awans Szwedów 2.75.

Tabela grupy F

Chcesz obstawić mecz Korea Południowa – Niemcy? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.