BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Anglia wygrywa i zapewnia sobie awans do 1/8

24. czerwca, 2018, 15:55

Dzięki fenomenalnej skuteczności w pierwszej połowie Anglia rozbiła Panamę strzelając sześć bramek w meczu. Panamczycy cieszą się z pierwszej bramki w mistrzostwach świata.

Harry Kane został trzecim w historii mistrzostw świata Anglikiem który zdobył hat-tricka. Anglia zagwarantowała sobie udział w fazie pucharowej, ale Panama też ma swoje powody do świętowania.

Anglicy strzelanie rozpoczęli już w ósmej minucie kiedy Kieran Trippier dośrodkował z rzutu rożnego i niepilnowany John Stones otworzył wynik spotkania.

Zaledwie kilkanaście minut musiało upłynąć aby Harry Kane otrzymał szansę do dorzucenie swojego trafienia. Jesse Lingard był faulowany przez Fidela Escobara i Romana Torresa, sędzia bez wahania podyktował rzut karny.

Kapitan reprezentacji Anglii pewnie wykonał jedenastkę, ale jego strzelanie dopiero się zaczęło. Zanim Kane zdobył kolejne trafienia, w 35. minucie trafił Lingard któremu asystował Raheem Sterling.

Pięć minut później było już 4:0. Drugą bramkę zdobył Stones, tym razem 28-krotny reprezentant Anglii wykorzystał błąd Jaime Penedo. Kolejne kilka minut później ponownie z karnego trafił Kane.

Anglicy posiadając tak pokaźną przewagę zmienili taktykę w drugiej połowie, ich głównym celem było oszczędzanie sił, co jednak nie przeszkodziło im w powiększeniu prowadzenia.

W 62. minucie Sterling uderzył z dystansu. Piłka trafiła w wybiegającego przed linię obrony Kane’a i wpadła do bramki zaskoczonego Penedo. Początkowo wydawało się, że Anglik był na pozycji spalonej, jednak po upewnieniu się sędzia zaliczył trafienie.

W końcówce Synowie Albionu pozwalali rywalowi na rozgrywanie piłki, kilkukrotnie potrafili nawet zagrozić Anglikom, największe zagrożenie przyszło jednak po stałym fragmencie gry.

Armando Cooper dośrodkował z rzutu wolnego, a tam Felipe Baloy wślizgiem sięgnął piłkę kierując ją do bramki Jordana Pickforda. Panamscy kibice wybuchli radością, cieszyli jak po zdobyciu mistrzostwa świata. Było to ich pierwsze trafienie na mundialu.

Harry Kane dzięki hat-trickowi wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców mistrzostw świata 2018. Kurs na sięgnięcie po koronę króla strzelców przez Kane’a wynosi 2.75, na Romelu Lukaku 5.50, a na Cristiano Ronaldo 4.00.

Grupa G – sprawdź tabelę oraz najbliższe mecze.

Chcesz obstawić mecz Anglia – Belgia? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.