Japonia z Senegalem na remis

24. czerwca, 2018, 20:16

W meczu grupy w której walczą Polacy, Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Azjaci dwukrotnie odrabiali straty. Wynik meczu Japonii i Senegalu miał wyjątkowo ważne znaczenie dla polskich kibiców, przegrany z meczu rozpoczynającego się o godzinie 20:00 pożegna się z mistrzostwami świata 2018.

Senegal objął prowadzenie w 11. minucie, ale Sadio Mane musi podziękować Japończykom za to trafienie, które było podwójnym błędem azjatyckiej defensywy.

Najpierw nieudolnie piłkę z pola karnego głową próbował wybijać Genki Haraguchi, piłka powędrowała pod nogi Youssoufa Sabaly’ego. Obrońca uderzył na bramkę, w której interweniował Eiji Kawashima.

Bramkarz Japonii popełnił drugi błąd w tej akcji, zamiast łapać dość prostą piłkę, postanowił ją piąstkować wprost w kolano Mane. Piłka odbiła się od napastnika wpadając wprost do bramki.

Japonia zachowywała spokój, tempo meczu nie było zawrotne, ale kiedy stworzyła sobie pierwszą dogodną okazję do wyrównania, piłka zatrzepotała w siatce drużyny z Afryki.

Yuto Nagamoto przyjął długie podanie, oszukał obrońcę i posłał futbolówkę do Takashiego Inuiego. Napastnik Realu Betis uderzył w prawy dolny róg bramki i wszystko zaczęło się od nowa.

Japończycy coraz pewniej czuli się na boisku i budowali kolejne akcje, w 64. minucie Inui z dystansu trafił w poprzeczkę i kiedy wydawało się, że druga bramka piłkarzy z kraju Kwitnącej Wiśni jest kwestią czasu, otrzymali cios.

Sabaly posłał piłkę wzdłuż pola karnego i Moussa Wague posłał bombę pod poprzeczkę. Od 71. minuty Japonia znów musiała odrabiać straty, pościg nie trwał jednak długo.

Azjaci nie mieli zamiaru ułatwić Senegalowi drogi do 1/8 finału i siedem minut po straconej bramce ponownie wyrównali. Tym razem błąd popełnił Khadim N’Diaye.

Bramkarz Senegalu niepotrzebnie wyszedł z bramki, nie był w stanie dojść do piłki jako pierwszy i Inui podał do lepiej ustawionego Keisuke Hondy, który ustalił wynik meczu.

Żadna z drużyn nie może być pewna awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata 2018, obie mają po cztery punkty i prowadzą w grupie H. Kurs na wyjście z grupy przez Japonię wynosi 1.11, a na Senegal 1.72.

Grupa H – sprawdź tabelę oraz najbliższe mecze.

Chcesz obstawić mecz Senegal – Kolumbia? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.