BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Wstyd, wstyd, wstyd – jedziemy do domu

24. czerwca, 2018, 20:20

Reprezentacja Polski poległa 3:0 w starciu z Kolumbią i pozbawiła się szans na wyjście z grupy. James Rodriguez poprowadził Los Cafeteros do wielkiego zwycięstwa.

Stawka meczu była ogromna, biorąc pod uwagę wynik wcześniejszego meczu, gdzie padł remis, drużyna która przegrałaby wieczorne spotkanie miała pożegnać się z mistrzostwami.

Adam Nawałka podjął ryzyko i do boju wysłał tylko siedmiu zawodników, którzy w pierwszym składzie wybiegali na boisko w meczu z Senegalem. Początek pokazał że zmieniła się także gra Polaków.

Biało-czerwoni rozpoczęli mecz agresywnie atakując rywala, stosowali wysoki pressing, podobny pomysł mieli Kolumbijczycy i początek spotkania był rozgrywany w wysokim tempie.

Po kilkunastu minutach oba zespoły uspokoiły grę, a wraz z upływającym czasem coraz większą łatwość w utrzymaniu piłki mieli Kolumbijczycy. Pewna postawa polskiej obrony nie pozwalała jednak na wiele.

Im więcej upływało czasu, tym większe spustoszenie Kolumbijczycy siali z prawej strony, efektem była akcja z 40. minuty, kiedy James Rodriguez wrzucił piłkę w pole bramkowe, a tam niepilnowany Yerry Mina wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Drugą połowę Polacy rozpoczęli z determinacją, ale pierwszy raz poważne zagrożenie stworzyli dopiero w 58. minucie. Lewy otrzymał długie podanie i znalazł się sam na sam z Davidem Ospiną, na nieszczęście dla Europejczyków trafił tylko w bramkarza.

Polacy nie potrafili stworzyć sobie stu procentowej sytuacji, czas uciekał, na boisku pojawił się Kamil Grosicki ale gra Polaków nie zmieniła się i w 70. minucie zostali za to skarceni.

Fernando Quintero wypuścił piłkę przed linię polskiego obrony, tam na czystą pozycję wybiegał Radamel Falcao i w sytuacji sam na sam nie zostawił Szczęsnemu szans.

Polacy jeszcze nie zdążyli się zorientować co przed chwilą zaszło i przegrywali 3:0. W niemal identycznej sytuacji tym razem podawał James Rodriguez, a doskonałej okazji nie zmarnował Juan Cuadrado i Polacy zostali bez nadziei na pozostanie w mundialu.

Biało-czerwoni zagrają już tylko jeden mecz przeciwko Japonii, kurs na zwycięstwo Polaków wynosi 3.40, tego samego dnia Kolumbia podejmie walkę z Senegalem o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata 2018. Kurs na awans Los Cafeteros wynosi 1.61, a na drużynę z Afryki 1.72.

Grupa H – sprawdź tabelę oraz najbliższe mecze.

Chcesz obstawić mecz Senegal – Kolumbia? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.