Hiszpania i Portugalia awansowały do 1/8

26. czerwca, 2018, 4:32

W poniedziałek dokończono rywalizację w grupie B, lecz mimo niespodziewanych remisów z Maroko (2:2) i Iranem (1:1) awans do 1/8 finału wywalczyli faworyci, odpowiednio Hiszpania i Portugalia.

Nieprawdopodobne emocje towarzyszyły wieczornym spotkaniom 3. kolejki grupy B, w których Hiszpania mierzyła się z Maroko, a Portugalia z Iranem.

Hiszpanie już od 14. minuty byli zmuszeni gonić wynik po tym, jak nieporozumienie pomiędzy Sergio Ramosem a Andresem Iniestą wykorzystał Khalid Boutaid. Napastnik przejął futbolówkę w okolicach koła środkowego, uciekł obrońcom i pokonał Davida De Geę.

Ale odpowiedź Hiszpanów nadeszła błyskawicznie, bo raptem pięć minut później, kiedy świetną kombinacyjną akcję wykończył z Isco.

La Roja doprowadziła do remisu i choć dłużej rozgrywała piłkę, to groźniejsi w swoich próbach byli Marokańczycy, zwłaszcza w drugiej odsłonie.

Tuż po zmianie stron kapitalne uderzenie oddał Nordin Amrabat, po strzale którego piłka odbiła się od wewnętrznej części spojenia słupka z poprzeczką!

Maroko dopięło swego na dziesięć minut przed końcem, a po centrze Faycala Fajra gola ustrzelił Youssef En-Nesyri, popisując się pięknym uderzeniem z główki.

Sensacja była o krok, ale Hiszpanie ostatecznie uniknęli porażki i zakończenia rywalizacji na 2. miejscu w grupie.

Faworytów uratowali sędziowie obsługujący VAR, bowiem główny arbiter z pomocą liniowego pierwotnie nie uznał bramki Iago Aspasa. Napastnik Celty Vigo trafił do siatki piętą po zagraniu Daniela Carvajala.

Hiszpanie ostatecznie uniknęli porażki i zdołali wywalczyć awans z 1. miejsca, bowiem w drugim meczu tej grupy Portugalia równie sensacyjnie zremisowała z Iranem 1:1.

Prowadzenie mistrzom Europy jeszcze przed przerwą dał Ricardo Quaresma, a w 53. minucie do siatki powinien trafić również Cristiano Ronaldo, ale jego słabą próbę zatrzymał golkiper Iranu.

Niewykorzystana 'jedenastka’ zemściła się na Portugalczykach w doliczonym czasie gry, kiedy to także z rzutu karnego podyktowanego przy pomocy VAR-u celnie przymierzył Karim Ansarifard.

Chwilę później powinno być 2:1 dla Iranu, jednak znakomitą okazję przepuścił Sardar Azmoun, który strzelił tylko w boczną siatkę. Podopieczni Carlosa Queiroza pożegnali się z mundialem w godnym stylu.

Hiszpania i Portugalia zakończyły fazę grupową z dorobkiem pięciu punktów, lecz ze względu na korzystniejszy bilans bramkowy z czołowej pozycji cieszyli się pierwsi z nich

Tym samym w 1/8 finału mundialu Hiszpanie zagrają z Rosją (1 lipca), a Portugalia stoczy bój z Urugwajem (30 czerwca).

Kurs na awans Hiszpanii do ćwierćfinału MŚ 2018 wynosi 1.28. Kurs na Rosję wynosi 3.50, na Portugalię 1.90, a na Urugwaj 1.90.

Grupa B – sprawdź tabelę

Chcesz obstawić mecze 1/8 mundialu? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.