Reprezentacja Argentyny i Chorwacji grają dalej

27. czerwca, 2018, 4:25

Argentyna po emocjonującej końcówce pokonała Nigerię 2:1, unikając katastrofy i ostatecznie meldując się w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Rosji.

Po remisie z debiutującą Islandią (1:1) i wysokiej porażce z Chorwacją (0:3) sytuacja Argentyny przed ostatnim grupowym starciem z Nigerią była nie do pozazdroszczenia.

Piłkarze Jorge Sampaoliego musieli zwyciężyć swój mecz, ale także liczyć na korzystny rezultat w drugim spotkaniu. Oba warunki zostały spełnione i Albicelestes ostatecznie uniknęła klęski.

Argentyńczycy rzutem na taśmę pokonali Nigerię 2:1, podczas gdy Islandczycy ulegli grającej w rezerwowym składzie Chorwacji 1:2.

Niemniej jednak występ Argentyny pomimo zwycięstwa pozostawiał wiele do życzenia. Już w 14. minucie po długim podaniu trafił do siatki Lionel Messi, lecz w kolejnych fragmentach nie działo się praktycznie nic, co mogłoby przykuć naszą uwagę.

Po zmianie stron do głosu doszli Nigeryjczycy. W 50. minucie po rzucie rożnym faulu Javiera Mascherano dopatrzył się sędzia Cüneyt Çakır, a 'jedenastką’ na gola pewnie zamienił Victor Moses.

Plan Argentyńczyków mógł całkowicie legnąć w gruzach na kwadrans przed końcem, kiedy we własnym polu karnym Marcos Rojo zagrał piłkę ręką. Arbiter po analizie VAR-u ostatecznie nie podyktował kolejnej 'jedenastki’.

Argentyna męczyła się niemiłosiernie i wydawało się, że pożegna się z mundialem, lecz w 86. minucie wydarzył się cud, gdy centrę Gabriela Mercado perfekcyjnie wykończył Marcos Rojo, dając swojej drużynie zwycięstwo i upragniony awans.

W 1/8 finału podopieczni Sampaoliego zagrają z Francją, a Chorwaci, którzy wygrali tę grupę, zmierzą się z Danią.

Mecz Argentyny z Francją odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. Stawka na wygraną Francji wynosi 2.40, na zwycięstwo Argentyny 3.50, a remis obstawiany jest po kursie 3.10.

Grupa D – sprawdź tabelę

Chcesz obstawić mecze 1/8 mundialu? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.