Belgia wygrywa z Anglią

29. czerwca, 2018, 4:24

Belgia pokonała 1:0 reprezentację Anglii i wygrała grupę G. W 1/8 finału Anglia zmierzy się z Kolumbią, a Belgia z Japonią.

Zarówno Belgia, jak i Anglia przystępowały do meczu mając zapewniony awans do fazy pucharowej mistrzostw świata 2018. Obie ekipy znały tez potencjalnych rywali w 1/8 finału.

Zwycięzca grupy G i jednocześnie czwartkowego meczu, miał kolejny mecz zagrać przeciwko Japonii, natomiast druga drużyna z Kolumbią. Taki obrót spraw sprawił, że obaj trenerzy postanowili oszczędzić swoich najlepszych zawodników.

Pomimo gry w rezerwowych składach obie reprezentacje rozpoczęły mecz z ochotą do gry, ale nie chciały podejmować nadmiernego ryzyka, chociaż Anglicy byli blisko straty bramki już w 10. minucie meczu.

W zamieszaniu pod bramką Synów Albionu Michy Batshuayi w sobie tylko znany sposób zdołał wytrącić piłkę broniącemu Jordanowi Pickfordowi i z linii bramkowej futbolówkę wybijał Gary Cahill.

W kolejnych minutach kibice nagradzali drużyny gwizdami, wprawdzie obie drużyny próbowały budować akcje, ale te momenty były przeplatane podaniami w strefie środkowej i pierwsza połowa zakończyła się bez większych emocji.

W 51. minucie sytuację na boisku zmienił Adnan Januzaj. Belg wbiegł pole karne, ułożył sobie piłkę do strzału i posłał piękną bombę do bramki Anglików. Pickford był bez szans.

Anglia tylko początkowo ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków. W 66. minucie Marcus Rashford znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Belgów. Jednak interwencja golkipera uratowała Czerwone Diabły.

Żadna z drużyn nie potrafiła już zmienić wyniku, chociaż Dries Mertens był bliski podniesienia prowadzenia swojej ekipy, jedna bramka wystarczyła jednak do zapewniania grupowego zwycięstwa drużynie z Belgii.

Tymczasem kurs na zdobycie mistrzostwa przez Belgię wynosi 7.50, na Anglię 8.50, a na Kolumbię 23.00.

Grupa G – sprawdź tabelę

Chcesz obstawić mecze 1/8 mundialu? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.