BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Kylian Mbappe zaczarował Argentynę, Francja w ćwierćfinale!

30. czerwca, 2018, 17:50

Kylian Mbappe był największą gwiazdą pierwszego meczu 1/8 finału mistrzostw świata 2018. Po emocjonującym meczu Francja pokonała Argentynę 4:3.

Lionel Messi nie potrafił poprowadzić Argentyny do zwycięstwa w meczu z Francją. Żywej legendzie futbolu lekcję dał 19-letni Kylian Mbappe, który wypracował karnego i zdobył dwie bramki.

Młody piłkarz po raz pierwszy pokazał się w 11. minucie. Francuz miał w przed sobą trzech Argentyńczyków ale dzięki swojej szybkości jako pierwszy wpadł w pole karne gdzie został faulowany.

Sędzia nie miał wątpliwości w podjęciu decyzji i chwilę później do rzutu karnego podszedł Antoine Griezmann. Napastnik uderzył w środek bramki ale to wystarczyło aby dać Francji prowadzenie.

Argentyna nie przestawała popełniać błędów, w 19. minucie w niemal identycznej sytuacji Albicelestes faulowali Mbappe pół metra przed polem karnym.

Europejczycy dominowali na boisku, ich poczynania były znacznie pewniejsze, podania celniejsze i znacznie częściej potrafili się dostać w pole karne przeciwnika.

Trójkolorowi marnowali kolejne doskonałe szanse i tuż przed przerwą zostali za to surowo ukarani. Piłkę dostał niepilnowany Angel Di Maria, spokojnie przyjął futbolówkę, i ciągle przez nikogo nie atakowany spokojnie uderzył obok spojenia słupka z poprzeczką.

Jeszcze większy błąd Francuzi popełnili w 48. minucie. W czasie wykonywania rzutu wolnego nikt nie pilnował zamykającego akcję Leo Messiego.

Odbita piłka wpadła pod nogi zawodnika Barcelony, ten zatańczył w polu karnym, uderzył na bramkę, kierunek lotu piłki zmienił Gabriel Mercado i Albicelestes cieszyli się z prowadzenia.

Kolejny zwrot akcji nastąpił w 56. minucie, Benjamin Pavard doszedł do piłki dośrodkowej z lewej strony, bez wahania uderzył na bramkę posyłając ją obok lewego słupka, Franco Armani był bez szans.

Francja zadała kolejny cios już siedem minut później, a w głównej roli znowu wystąpił Mbappe. Po zamieszaniu w polu karnym młody zawodnik przypadkowo dostał piłkę pod nogi, ruszył do przodu i w sytuacji sam na sam wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 68. minucie jeszcze raz Mbappe pokazał swój olbrzymi talent. Olivier Giroud wypuścił piłkę za linię obrony i 19-latek po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Argentyna szukała swoich okazji, długo jednak nic z nich nie wychodziło, świetną okazję zmarnował Messi, zrehabilitował się w doliczonym czasie gry posyłając w pole karne dośrodkowanie, które na bramkę zamienił Sergio Aguero.

Końcówka była niezwykle nerwowa, Albicelestes rzucili się do ataku ale było już za późno i Leo Messi prawdopodobnie stracił swoją ostatnią szansę na zdobycie mistrzostwa świata.

Kurs na zdobycie mistrzostwa świata przez reprezentację Francji wynosi 5.00, na Hiszpanię 5.50, a na Chorwację 13.00.

Terminarz Mistrzostw Świata – sprawdź kto z kim i o której.

Chcesz obstawić mecz ćwierćfinały mundialu? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.