Reprezentacja Islandii

Reprezentacja Islandii – informacje, skład, terminarz, grupa D.

Trener: Heimir Hallgrimsson
Występów na mistrzostwach świata: 0
Najlepszy występ na mistrzostwach świata: brak danych
Tytułów mistrza świata: 0
Forma w kwalifikacjach: Zagrane: 10, wygrane: 6, remisy: 2, przegrane: 2
Najważniejsze trofea: 0
Najwięcej występów w reprezentacji (obecnie): Birkir Mar Saevarsson
Kluczowy zawodnik na mistrzostwach świata 2018: Gylfi Sigurdsson

Droga do turnieju
Utrzymanie formy po debiutanckim występie na mistrzostwach Europy – podczas których w drodze do ćwierćfinału pokonali Anglii – było uważane za skomplikowane zadanie, jednak Islandia wywiązała się z tego znakomicie.

Zakwalifikowali się na rosyjski turniej wygrywając grupę, w której znalazły się takie zespoły jak Chorwacja, Ukraina i Turcja.

W ostatnim meczu kwalifikacji zachowali zimną krew i pokonali u siebie Kosowo 2:0, czym przypieczętowali awans. Najprawdopodobniej kluczowym zwycięstwem była jednak wygrana 1:0 po golu w ostatniej minucie meczu z Chorwacją, która ostatecznie zakończyła zmagania ze stratą dwóch punktów do wyspiarzy.

W meczach towarzyskich Islandia doznała jednak wstrząsu – w marcu, podczas wyprawy do Stanów Zjednoczonych przegrali z Meksykiem 3:0, oraz 3:1 z Peru.

Skład
Jest kilka fundamentalnych nazwisk w składzie Islandii, ale jedno z nich wypracowało sobie większą renomę niż pozostali, mowa o zawodniku Evertonu, Gylfim Sigurdssonie.

To był trudny sezon dla 28-latka który walczył z czasem i kontuzją aby być gotowym na mistrzostwa. Potwierdzał jednak swoją wartości dla Islandii przez wiele lat, podobnie jak to robił w czasie gry dla Swansea.

Zawodnik Burnley, Johann Berg Gudmundsson i Aron Gunnarson z Cardiff cieszyli się znacznie lepszym sezonem i para pomocników dołączy do wielu grających na co dzień w Wielkiej Brytanii zawodników jadących do Rosji.

Wśród tych mniej znanych znajduje się Kolbeinn Sigborsson – ten, który strzelił bramkę Anglii na Euro 2016 – cechuje się solidną defensywą i Islandia pokazała dwa lata temu, że na niewiele pozwala rywalom.

Wtedy pokazali światu silnego ducha drużyny, a teraz celują w kolejny turniej marzeń na światowym poziomie.

Mecze reprezentacji Islandii (Grupa D) na MŚ 2018:

16 czerwca 2018, godzina: 15:00; Argentyna – Islandia, Otkrytije Ariena, Moskwa

22 czerwca 2018, godzina: 17:00; Nigeria – Islandia, Wołgograd Arena, Wołgograd

26 czerwca 2018, godzina: 20:00; Islandia – Chorwacja, Rostov Arena, Rostów nad Donem

Kadra reprezentacji Islandii na MŚ 2018:

Bramkarze:

Obrońcy:

Pomocnicy:

Napastnicy: