Reprezentacja Panamy

Reprezentacja Panamy – informacje, skład, terminarz, grupa G.

Trener: Hernan Dario Gomez
Występów na mistrzostwach świata: 0
Najlepszy występ na mistrzostwach świata: brak danych
Tytułów mistrza świata: 0
Forma w kwalifikacjach: Czwarta runda – Zagrano: 6, Wygrane: 3, Remisy: 1, Przegrane: 2
Piąta runda – Zagrano: 10, Wygrane: 3, Remisy: 4, Przegrane: 3
Suma – Zagrano: 16, Wygrane: 6, Remisy: 5, Przegrane: 5
Najważniejsze trofea: 0
Najwięcej występów w reprezentacji (obecnie): Gabriel Gomez
Kluczowy zawodnik na mistrzostwach świata 2018: Roman Torres

Droga do turnieju
Panama ciągle kąpie się w chwale zagwarantowania sobie debiutu na mistrzostwach świata – tego lata tylko Islandia również będzie debiutowała w finałach mistrzostw świata.

Zdołali to zrobić pomimo wygranych zaledwie sześciu z 16. meczów kwalifikacyjnych, strzelając w tym czasie tylko 16. goli.

Ostatecznie zapewnili sobie miejsce w Rosji zaledwie dwie minuty przed końcem ich ostatniego meczu kwalifikacyjnego – zwycięska bramka Romana Torresa w meczu przeciwko Kostaryce do spółki z niespodziewaną porażką Stanów Zjednoczonych, pozwoliła im zakończyć finałowy etap kwalifikacji CONCACAF na trzecim miejscu przed Hondurasem i USA.

Rzeczywistość po październikowym historycznym wydarzeniu okazała się brutalna. W meczach towarzyskich w listopadzie i marcu przegrali trzy mecze (z Iranem, Danią i Szwajcarią) i zremisowali (z Walią).

Klęska 6:0 ze Szwajcarią w Lucerne zadała duży ból głowy kolumbijskiemu menadżerowi Hernanowi Dario Gomezowi, który w roli trenera pojedzie na swój czwarty mundial. Poprzednio dwukrotnie prowadził swoich rodaków i raz w finałach prowadził Ekwador.

Kurs na awans Panamy z grupy G wynosi, a na odpadnięcie po trzech meczach grupowych.

Skład
Gomez zabierze do Rosji mocno doświadczony skład – piłkarze których zabrał do Szwajcarii zawierają nie mniej niż sześciu z ponad 100. występów w kadrze.

Jednym z nich jest Roman Torres. Jest bohaterem narodowym, który strzelił gola dającego awans do finałów. Jednak bardziej znany jest z bycia skałą Panamy w defensywie i będzie musiał być w najlepszej formie w meczach grupowych przeciwko Belgii i Anglii.

To samo można powiedzieć o Jaime Penedo, rzadki członek drużyny, który gra w Europie – w Dynamie Bukareszt.

W środku pola, Gabriel Gomez, zawodnik z największą liczbą występów w reprezentacji, pomoże rozbijać grę, ale jak pokazuje kolumna „gole dla” w tabeli kwalifikacji, mniej oczywiste jest posiadanie kreatywnych piłkarzy.

Alberto Quintero jest powszechnie uważany za jednego z lepszych, podczas gdy najlepszy napastnik w kwalifikacjach Gabriel Torres strzelił trzy bramki.

Mecze reprezentacji Panamy (Grupa G) na MŚ 2018:

18 czerwca 2018, godzina: 17:00; Belgia – Panama, Stadion Olimpijski, Soczi

24 czerwca 2018, godzina: 14:00; Anglia – Panama, Stadion Striełka, Niżny Nowogród

28 czerwca 2018, godzina: 20:00; Panama – Tunezja, Mordowia Arena, Sarańsk

Kadra reprezentacji Panamy na MŚ 2018:

Bramkarze:

Obrońcy:

Pomocnicy:

Napastnicy: