Reprezentacja Tunezji

Reprezentacja Tunezji – informacje, skład, terminarz, grupa G.

Trener: Nabil Maaloul
Występów na mistrzostwach świata: 4
Najlepszy występ na mistrzostwach świata: Faza grupowa: 1978, 1998, 2002, 2006
Tytułów mistrza świata: 0
Forma w kwalifikacjach: Druga runda – Zagrano: 2, Wygrane: 2, Remisy: 0, Przegrane: 0
Trzecia runda – Zagrano:6, Wygrane: 4, Remisy: 2, Przegrane: 0
Suma – Zagrano: 8, Wygrane: 6, Remisy: 2, Przegrane: 0
Najważniejsze trofea: 1 (Puchar Narodów Afryki – 2004)
Najwięcej występów w reprezentacji (obecnie): Aymen Mathlouthi
Kluczowy zawodnik na mistrzostwach świata 2018: Wahbi Khazri

Droga do turnieju
Tunezja wyrzuciła z pracy Henryka Kasperczaka z powodu klęski z Burkina Faso w ćwierćfinale ubiegłorocznego Pucharu Narodów Afryki.

Nabil Maaloul przejął wodze i poprowadził Kartagińskie Orły przez pozostałą część kwalifikacji – byli niepokonani i zakończyli zmagania grupowe z punktem przewagi nad Demokratyczną Republiką Konga.

Bezbramkowy remis w domu z Libią w listopadzie zapewnił powrót do finałów po 12. latach absencji ale kluczowy wynik miał miejsce we wrześniu, kiedy powrócili z wyniku 0:2 zaledwie 13. minut przed końcem meczu i zremisowali z Kongo 2:2.

Te bramki były dwiema z zaledwie czterech straconych w fazie grupowej i siła defensywy Tunezji została podkreślona w zwycięskich meczach towarzyskich z innymi uczestnikami mundialu, Iranem i Kostaryką. Oba mecze Tunezja wygrała 1:0.

Wylądowali w ciężkiej grupie, ale mało prawdopodobne jest, że Tunezja odpuści któremukolwiek z wrogów. Kurs na ich awans do fazy pucharowej wynosi , a na odpadnięcie w 1/8 finału .

Skład
Po tym, jak Tunezja doznała porażki w próbie zachęcenia do gry w reprezentacji Wissama Ben Yeddera z Sevilli – zdecydował się na reprezentowanie barw Francji – Youssef Mskani powinien być największą gwiazdą Tunezji.

Jednak poważna kontuzja kolana wyeliminowała go i w ten sposób znacznie większa odpowiedzialność spada na ramiona Wahbi Khazri, który będzie musiał zapewnić niezbędną kreatywność.

Kluczowy w uzyskaniu utrzymania Sunderlandu w Premier League w 2016 roku, Khazri spędził ten sezon na wypożyczeniu do Rennes we Francji.

Khazri może grać szeroko, ale zwykle w reprezentacji można go zobaczyć grającego w centralnej części boiska, co pozwala ofensywnemu obrońcy Ali Maaloulowi wychodzić do przodu.

Mecze reprezentacji Tunezji (Grupa G) na MŚ 2018:

18 czerwca 2018, godzina: 20:00; Tunezja – Anglia, Wołgograd Arena, Wołgograd

23 czerwca 2018, godzina: 14:00; Belgia – Tunezja, Otkrytije Ariena, Moskwa

28 czerwca 2018, godzina: 20:00; Panama – Tunezja, Mordowia Arena, Sarańsk

Kadra reprezentacji Tunezji na MŚ 2018:

Bramkarze:

Obrońcy:

Pomocnicy:

Napastnicy: