BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Giampiero Ventura: Stawiamy na młodych

30. sierpnia, 2016, 11:23

Nowy włoski selekcjoner Giampiero Ventura zapowiedział, że przy budowie składu na Puchar Świata 2018 zamierza dać szansę młodym graczom.

Prowadzący jeszcze do niedawna zespół Torino FC Giampiero Ventura został tego lata ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji piłkarskiej Włoch.

Ventura zastąpił na tym stanowisku Antonio Conte, który objął funkcję trenera Chelsea. Pod jego kierownictwem, Włosi doszli do półfinału Euro 2016.

Przed nowym trenerem zadanie budowy kadry na odbywający się za dwa lata Puchar Świata, przy czym najpierw zespół będzie musiał zapewnić sobie miejsce w drodze kwalifikacji. Azzurri zagrają w grupie B, obok Izraela, Albanii, Macedonii, Liechtensteinu i Hiszpanii.

Ventura zapowiedział, że zamierza odmłodzić włoską kadrę, w najbliższym czasie planując wprowadzenie dwóch lub trzech młodych zawodników.

„Chcę wygospodarować miejsce w kadrze dla dwóch lub trzech graczy w wieku od 21 do 23 lat, aby za dwa lata mieć grupę piłkarzy, którzy będą gotowi do gry” – poinformował.

Ventura chwalił także dobre przygotowanie drużyny, o jakie postarał się jego poprzednik, co znacznie ułatwia mu rozpoczęcie pracy.

„Zaczynamy naszą pracę z uprzywilejowanej pozycji. Antonio Conte musiał zbudować większość organizacji od podstaw. Dzięki jego wysiłkowi mogę w 80 procentach skupić się na szczegółach” – powiedział.

Pierwszym poważnym sprawdzianem Ventury będzie spotkanie eliminacji do Mistrzostw Świata z Izraelem, które Włosi rozegrają w poniedziałek 5 września o 20:45. Stawka na strzelenie pierwszego gola przez Izrael wynosi 3.25, a przez Włochy 1.44.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów