BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Poldi kończy z reprezentacją!

30. sierpnia, 2016, 10:56

Urodzony w Polsce Lukas Podolski zgodnie z zapowiedziami po 12 latach gry zakończył występy dla reprezentacji Niemiec.

Podolski już w styczniu ubiegłego roku sugerował, że turniej Euro 2016 będzie jego ostatnim występem dla reprezentacji Niemiec.

31-letni napastnik został włączony do kadry przez selekcjonera Joachima Löwa, a swój jedyny występ na francuskich boiskach zaliczył w zwycięskim 3:0 meczu fazy pucharowej ze Słowacją.

Wszystko ma swój czas, a mój czas z reprezentacją dobiegł właśnie końca.

Lukas Podolski

Niemcy zakończyli rywalizację w mistrzostwach Europy po porażce 0:2 z Francją w półfinale, a Podolski już oficjalnie poinformował o zawieszeniu reprezentacyjnych butów na kołku.

„Przed sezonem i meczami, które wkrotce się rozpoczną, chciałem wam [kibicom] przekazać: Powiedziałem selekcjonerowi reprezentacji, że nie będę już grał dla drużyny” napisał Poldi w mediach społecznościowych.

„Będą poświęcał więcej czasu na inne rzeczy. Oczywiście najwięcej na moją rodzinę, która nie powinna z tego powodu narzekać.

„Drużynę narodową zawsze miałem głęboku w sercu i to się nie zmieni, ale po Euro i urlopie moje nastawienie uległo zmianie. Wszystko ma swój czas, a mój czas z reprezentacją dobiegł właśnie końca” dodał.

Podolski zadebiutował w barwach reprezentacji Niemiec w wieku 19 lat w zwycięskim meczu towarzyskim z Węgrami (2:0), do którego doszło w 2004 roku. Przez ten okres strzelił 48 goli w 129. występach.

Tymczasem już na początku września ruszają eliminację do Mistrzostw Świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji.

Niemcy trafili do grupy C, a ich rywalami w walce o awans do MŚ będą reprezentację Czech, Norwegii, Irlandii Północnej, Azejberdżanu i San Marino.

Stawka na wygranie grupy C eliminacji MŚ 2018 przez Niemców wynosi 1.12. Stawka na obronę przez Niemców tytułu mistrza wynosi 6.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów