1400 PLN za dokonanie pierwszego depozytu
Otrzymać

Manuel Neuer nowym kapitanem Niemiec

2. września, 2016, 7:42

W obliczu odejścia Bastiana Schweinsteigera z reprezentacji Niemiec, nowym kapitanem drużyny mianowany został bramkarz Manuel Neuer.

32-letni Schweinsteiger oficjalnie pożegnał się z reprezentacją, rozgrywając w środę swój ostatni mecz w narodowych barwach.

Niemcy zmierzyli się w spotkaniu towarzyskim na Borussia-Park z Finlandią, wygrywając 2:0. Schweinsteiger ze łzami w oczach opuścił murawę w 68. minucie, a tłumy kibiców sprawiły weteranowi gorące pożegnanie.

Odejście Schweinsteigera z kadry oznacza także dla niemieckiej reprezentacji utratę kapitana, ale stały następca został wytypowany dość szybko.

Od teraz kapitanem reprezentacji Niemiec będzie 30-letni Manuel Neuer, od lat pełniący rolę podstawowego bramkarza die Mannschaft.

O nowym kapitanie ciepło wypowiedział się m. in. Lothar Matthäus, który pełnił tą funkcję m. in. w trakcie Pucharu Świata 1990, pomagając niemieckiej kadrze w sięgnięciu po tytuł mistrza.

Neuer już wcześniej miał okazję występować z opaską kapitańską. Pierwszym takim występem był dla bramkarza mecz towarzyski z Argentyną we wrześniu 2014 roku. W trakcie Euro 2016, Neuer zagrał jako kapitan w pięciu z sześciu rozegranych przez Niemców spotkań.

„To dla mnie wielki zaszczyt. Wszyscy wiemy jednak, że na boisku potrzeba nam wielu liderów, jeśli chcemy odnosić sukcesy.

„Rola kapitana ma oczywiście duże znaczenie symboliczne. Jestem bardzo zadowolony z tego, że selekcjoner obdarzył mnie takim zaufaniem” – powiedział Neuer.

Bramkarz i jego koledzy przygotowują się aktualnie do rozpoczęcia kwalifikacji do Pucharu Świata 2018.

Pierwszą przeszkodą na drodze die Mannschaft będzie wyjazdowe starcie z Norwegami, do którego dojdzie w 4 września.

Stawka na strzelenie pierwszego gola spotkania przez Niemców wynosi 1.33, a przez Norwegów 3.50.

Nasi partnerzy

100% bonus do kwoty 500 PLN! SPRAWDŹ
Mistrzostwa Świata, mistrzostwaswiata.pl
100% bonus do kwoty 500 PLN!
Otrzymać