BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Chris Coleman chwali za profesjonalizm

7. września, 2016, 6:09

Walijczycy z przytupem zaczęli eliminację do mundialu w Rosji, a za profesjonalne podejście do spotkania z Mołdawią (4:0) swój zespół wychwalał selekcjoner Chris Coleman.

Reprezentacja Walii kontynuuje świetną passę po Euro 2016, gdzie osiągnęła historyczny półfinał, w którym uległa późniejszym triumfatorom, czyli Portugalii.

W swoim pierwszym meczu eliminacyjnym do MŚ 2018 Walijczycy zdemolowali w Cardiff Mołdawię 4:0, dzięki czemu objęli prowadzenie w grupie D.

Do przerwy gospodarze prowadzili dwoma bramkami po celnych strzałach Sama Vokesa i Joe’a Allena. W drugiej połowie dwa trafienia dołożył Gareth Bale, który dodatkowo miał asystę przy pierwszym golu.

Pokazaliśmy wielki poziom profesjonalizmu.

Chris Coleman

Z efektownego otwarcia kwalifikacji zadowolony był selekcjoner Walii Chris Coleman, który pochwalił swoich podopiecznych za profesjonalne podejście i niezlekceważenie Mołdawii.

„To było tak ważne, aby dobrze rozpocząć eliminację” mówił na łamach Sky Sports opiekun walijskiej reprezentacji.

„Wiedzieliśmy, że będzie to trudne i że musimy być cierpliwi i zdyscyplinowani. Pokazaliśmy wielki poziom profesjonalizmu, a kibice znów byli genialni i stworzyli wspaniałą atmosferę, przy której chłopaki uwielbiają grać.

„To są tylko trzy punkty, ale pierwszy mecz zawsze jest ważny” podkreślił Coleman, który przyznał, że wygrana cieszyłaby go bardziej, gdyby była odniesiona nad wyżej notowanym rywalem z grupy – Irlandią, Austrią czy Serbią.

„Gdybyśmy tak zagrali przeciwko Irlandii, Austrii lub Serbii, to byłoby zupełnie inne uczucie” kontynuuje.

„Wiem, że spodziewano się, że pokonamy Mołdawię, ale wciąż mieliśmy wykonać zadanie. Mamy trzy punkty, które są nam potrzebne, ale zdajemy sobie sprawę, że następny mecz będzie dla nas trudniejszy” dodał Coleman.

Kolejne spotkanie Walijczycy rozegrają 6 października w Wiedniu z Austrią, która w swoim pierwszym meczu pokonała 2:1 Gruzję.

Po jednym punkcie mają natomiast Serbowie i Irlandczycy – mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 2:2.

Stawka na wygranie grupy D przez Walię wynosi 2.62. Stawka na Austrię wynosi 3.00, na Serbię 4.50, a na Irlandię 6.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów