BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Leonardo Bonucci liczy na powtórkę z Euro

5. października, 2016, 5:51

Obrońca włoskiej kadry, Leonardo Bonucci ma nadzieję, iż zwycięstwo z Hiszpanią na Euro 2016 zaprocentuje w czwartek, kiedy obie drużyny zmierzą się w meczu eliminacji do MŚ 2018.

Reprezentacje Włoch i Hiszpanii zagrały ze sobą w 1/8 finału rozgrywanego we Francji turnieju Euro 2016, a po trafieniach Giorgio Chielliniego i Graziano Pellè z prestiżowej wygranej cieszyli się piłkarze Italii.

Oba zespoły nie muszą długo czekać na kolejne bezpośrednie starcie, bowiem los połączył ich drogi ponownie, tym razem w eliminacjach do mundialu 2018.

Od pamiętnego spotkania w Paryżu sporo się zmieniło w obu drużynach, które znajdują się już pod władzą nowych trenerów – Hiszpanie zastąpili Vincente del Bosque Julenem Lopeteguim, a Włosi powierzyli posadę Antonio Conte Giampiero Venturze.

Kiedy myślę o Paryżu, to jestem podekscytowany.

Leonardo Bonucci

Przed szlagierowym pojedynkiem grupy G głos zabrał jeden z liderów włoskiej kadry, Leonardo Bonucci.

Stoper Juventusu Turyn przyznał, że odniesiona w świetnym stylu wygrana z Hiszpanią na Euro w dalszym ciągu wywołuje u niego niesamowite emocje.

„Kiedy myślę o Paryżu, to jestem podekscytowany” powiedział na konferencji prasowej obrońca Azzurri.

„Te wspomnienia bardzo mnie podbudowywują, gdyż postawiliśmy się jednej z najsilniejszych reprezentacji narodowych na świecie, chociaż z drugiej strony nie była ona w swojej optymalnej formie fizycznej.

„Naprawdę mam nadzieję, że mogę zaszczepić to uczucie reszcie drużyny. Mam też nadzieję, że wielu moich kolegów z zespołu, którzy byli w Paryżu, tego popołudnia będzie czuć się tak samo.

„Jeśli tak, to będzie oznaczać, że wyjdziemy na murawę z pełną świadomością, właściwą pokorą i odpowiednią wolą walki” dodał.

Bonucci spodziewa się jednak trudniejszej przeprawy i innej reprezentacji Hiszpanii, szczególnie po przetasowaniach związanych z wyborem nowego selekcjonera.

„Zmierzymy się z inną hiszpańską drużyną w porównaniu do meczu na Euro” kontynuuje. „Będą mieć nową motywację z powodu nowego selekcjonera, a poza tym oni znajdują się już w lepszej kondycji psychicznej i fizycznej.

„Oni będą chętni, aby odkuć się za porażkę na Euro, a więc musimy zrobić coś więcej niż to, co zrobiliśmy w Izraelu, bo zagramy przeciwko jednej z najlepszych drużyn narodowych na świecie” podsumował.

Włosi wygrali swój pierwszy eliminacyjny mecz, pokonując na wyjeździe Izrael 3:1. Hiszpania z kolei zainaugurowała kwal. od zdemolowania wynikiem 8:0 Liechtensteinu.

Czwartkowe spotkanie odbędzie się na Juventus Stadium o godzinie 20:45. Stawka na wygraną Włochów wynosi 3.00, a zwycięstwo Hiszpanii obstawiane jest po kursie 2.55. Stawka na remis wynosi 3.00, a na strzelenie gola w dowolnym czasie gry przez Bonucciego 17.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów