El. MŚ: De Rossi ratuje punkt

7. października, 2016, 8:24

Niewiele brakowało, aby w meczu el. do MŚ 2018 w Turynie zwycięstwo odnieśli Hiszpanie, jednak pod koniec punkt dla Włochów uratował po rzucie karnym Daniele de Rossi.

Starcie Włochów z Hiszpanami na murawie Juventus Stadium było hitem drugiej rundy zmagań w kwalifikacjach do mundialu.

Chociaż wynik spotkania otworzyli Hiszpanie, to gospodarze spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania (1:1), korzystając z rzutu karnego po faulu Sergio Ramosa na Ciro Immobile.

Więcej zmian widać było w kadrze Hiszpanii, prowadzonej od niedawna przez Julena Lopeteguiego. Drużyna wyruszyła do Turynu z nadzieją na rewanż po porażce z Azzurri w 1/8 finału Euro 2016.

Hiszpanie wyraźnie dominowali w trakcie pierwszej połowy, ciesząc się częstym posiadaniem piłki (73%), z czego jednak nie wynikało wiele – bramkarz Gianluigi Buffon nie miał do przerwy zbyt wiele pracy, choć przed zejściem do szatni wycelował w niego Gerard Pique.

Po przerwie (55.) weteran włoskiej bramki dopuścił się jednak olbrzymiego błędu. Gigi opuścił swoje stanowisko, lecz nie trafił w piłkę, co pozwoliło Vitolo na strzał do pustej bramki.

Stracona bramka wymusiła dokonanie pewnych zmian. Selekcjoner Giampiero Ventura wpuścił na boisko napastnika Ciro Immobile, ściągając nieskutecznego Graziano Pelle.

Wejście Immobile wyraźnie rozruszało drużynę gospodarzy, która wreszcie zaczęła zagrażać bramce Davida De Gei.

To właśnie Immobile wywalczył w 82. minucie rzut karny, a celny strzał Daniele De Rossiego pozwolił gospodarzom na remis. Włosi utrzymali dzięki temu swoją 51-meczową passę bez porażki w kwalifikacjach.

Podział punktów spowodował, że dotychczas dwa czołowe zespoły grupy G przesunęły się o jedną lokatę w dół, mając na koncie po 4 punkty.

Nowym liderem grupy została Albania, która ma na koncie dwie wygrane. Podopieczni Giovanniego De Biasiego pokonali w czwartek Liechtenstein (0:2), wcześniej pokonując także Macedonię.

Tymczasem już w piątek o 20:45, w ramach rywalizacji w grupie A, reprezentacja Francji podejmie Bułgarię. Stawka na wygraną Francji wynosi 1.14, a na wygraną Bułgarii 23.00.