El. MŚ: Argentyna na krawędzi

8. października, 2016, 19:29

Grająca bez Messiego kadra Argentyny zremisowała z Peru w eliminacjach do MŚ 2018 , spadając na koniec czołowej piątki tabeli. Ekwador wraca do czołówki.

Leczący obecnie kontuzję Lionel Messi nie wspomógł reprezentacji Argentyny w meczu kwalifikacji przeciwko Peru.

Rywalizacja o miejsca w Pucharze Świata wśród reprezentacji z Ameryki Południowej toczy się w ramach jednej grupy, z której pewny awans mają cztery czołowe drużyny.

Piąte miejsce daje jeszcze szansę w międzykontynentalnych barażach. W wyniku remisu z Peru (2:2) w dziewiątej kolejce zmagań, Argentyna spadła właśnie na piątą lokatę.

Argentyńczycy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a jako pierwszy w 16. minucie gola zdobył Ramiro Funes Mori.

Prowadzenie Albiceleste trwało aż do drugiej połowy, lecz w 58. minucie stan spotkania wyrównał doświadczony Paolo Guerrero.

Peruwiańczycy kontynuowali swoje ataki, lecz w 77. minucie na czele ponownie znalazła się Argentyna, dzięki trafieniu Gonzalo Higuaina. Siedem minut później Guerrero wywalczył dla Peru rzut karny, który w gola na 2:2 zamienił Christian Cueva.

Remis wzbogacił dorobek Peru do ośmiu punktów. Argentyna ma dwa razy większy dorobek, podobnie jak czwarta w tabeli Kolumbia i trzeci Ekwador.

Ekwadorczycy rozpoczęli kwalifikacje od czterech zwycięstw, pokonując m. in. Argentynę i Urugwaj, ale potem ich przewaga osłabła po remisie i trzech porażkach.

Niespodziewana wygrana z Chile (3:0) wystarczyła jednak, aby zespół powrócił na trzecie miejsce. Gole zdobyli Antonio Valencia, Cristian Ramirez i Felipe Caicedo. Chile zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli, mając na koncie 11 punktów.

Już w środę o 01:30 czasu polskiego Chilijczycy zmierzą się z Peru. Stawka na wygranie spotkania przez Chile wynosi 1.36, a przez Peru 8.00.