BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Bauza: Messi odejdzie jako mistrz

10. października, 2016, 7:53

Selekcjoner Edgardo Bauza wierzy, że Lionel Messi może jeszcze wiele dać kadrze Argentyny, „zasługując” na zakończenie kariery z międzynarodowym pucharem.

Ze względu na uraz pachwiny, Messi nie wziął udziału w niedawnym meczu Argentyny z Peru w ramach południowoamerykańskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

Pod nieobecność napastnika Barcelony, Argentyna zremisowała 2:2, zajmując obecnie piąte miejsce w tabeli kwalifikacyjnej.

Messi jeszcze niedawno zapowiedział, że odejdzie z reprezentacji, tracąc nadzieję na wywalczenie z zespołem istotnego międzynarodowego trofeum.

Piłkarz wystąpił razem ze swoimi kolegami z reprezentacji w trzech międzynarodowych finałach (dwukrotnie w Copa America i raz w Pucharze Świata), ale drużyna za każdym razem ponosiła porażkę.

On zasługuje na to, aby zakończyć karierę w reprezentacji w inny sposób, jako mistrz.

Edgardo Bauza

Nowy selekcjoner Edgardo Bauza zdołał jednak przekonać zawodnika do powrotu do reprezentacji.

Wierzy on, że Messi może zakończyć swoją karierę piłkarską z upragnionym międzynarodowym pucharem.

„Kiedy ze sobą rozmawialiśmy, to dotarło do mnie, że on jest bardzo zainteresowany powołaniami, a najbardziej martwił się tym, w jaki sposób można by jeszcze poprawić grę drużyny.

„Nie spotkałem się z Messim po to, aby go do czegoś przekonywać. Byłem przekonany, że w trakcie naszej rozmowy temat jego powrotu pojawi się sam.

„Wierzę, że on dalej ma drużynie wiele do zaoferowania. On zasługuje na to, aby zakończyć karierę w reprezentacji w inny sposób, jako mistrz” – stwierdził Bauza.

Póki co, Argentyna musi walczyć o zajęcie jak najwyższego miejsca w grupie kwalifikacyjnej, bowiem tylko czołowa czwórka może być pewna bezpośredniego udziału w mistrzostwach. Piąta drużyna uzyska szansę w drodze kwalifikacji.

W ramach 10. rundy kwalifikacji, Argentyna zmierzy się w środę z Paragwajem. Stawka na strzelenie pierwszego gola przez Argentynę wynosi 1.18, a przez Paragwaj 5.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów