El. MŚ: Ścisk na szczycie grupy G

13. listopada, 2016, 7:24

W sobotę rozegrano dziewięć meczów eliminacji MŚ 2018, a coraz większy ścisk panuje na szczycie grupy G, gdzie wysokie zwycięstwa odnieśli Hiszpanie, Włosi oraz Izraelczycy.

W sobotę odbyło się kolejnych dziewięć meczów eliminacji do rosyjskiego mundialu, a na murawę wybiegli m.in. piłkarze dwóch czołowych europejskich reprezentacji – Hiszpanie i Włosi.

La Furia Roja wygrała na stadionie w Granadzie z Macedonią 4:0, choć wynik ten nie mówi nam wszystkiego.

Podopieczni Julena Lopeteguiego w przekroju całego meczu osiągnęli sporą przewagę, ale ich styl gry mocno odbiegał od ideału.

Gospodarzom pomogło samobójcze trafienie Darko Velkoskiego, który w 34. minucie meczu niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu Daniego Carvajala.

Strzelony gol wcale nie przebudził Hiszpanów. Ci wciąż nie potrafili złamać oporu rywali, a w drugiej połowie byli o krok od utraty bramki, kiedy zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił w ostatniej chwili Marc Bartra.

Miejscowi przetrwali trudny moment, a kluczową dla losów spotkania akcję przeprowadzili w 63. minucie. Wówczas błysnął David Silva, którego podanie wykorzystał Vitolo.

Hiszpanie przejęli kontrolę nad meczem, a w samej końcówce dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw do siatki trafił Nacho Monreal, a chwilę później wynik na 4:0 ustalił Aritz Aduriz.

Mistrzowie Europy sprzed czterech lat nie rozegrali najlepszego meczu, ale odnieśli zwycięstwo i utrzymali status lidera grupy G.

Na drugim miejscu z identycznym dorobkiem 10 punktów po czterech kolejkach plasują się Włosi, którzy rozgromili w delegacji Lichtenstein 4:0, dzięki trafieniom Andrea Belottiego (dwa), Ciro Immobile i Antonio Candrevy.

Obaj faworyci nie mogą jednak czuć się bezpiecznie, bowiem po piętach depcze im dobrze dysponowany Izrael, który po wyjazdowym triumfie nad Albanią (3:0) ma już tylko punkt straty do Hiszpanii i Włoch.

Kolejne lokaty w tabeli tej grupy zajmują Albańczycy (6 pkt), Macedończycy (0 pkt) i Liechtenstein (0 pkt).

W niedzielę zostaną rozegrane kolejne mecze eliminacji MŚ 2018, a bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek grupy H pomiędzy Grecją a Bośnią i Hercegowiną.

Początek o godzinie 20:45. Stawka na odniesienie jednobramkowej wygranej przez Grecję wynosi 4.00, a przez Bośnię 4.00. Remis 0:0 obstawiany jest po kursie 6.00.