El. MŚ: Włosi zmieszani po Liechtensteinie

13. listopada, 2016, 12:17

Reprezentacja Włoch rozegrała mieszane starcie z Liechtensteinem, mimo trudności wygrywając 0:4. W takim samym stosunku Hiszpanie pokonali Macedonię.

Walczące w grupie G reprezentacje Włoch i Hiszpanii rozegrały swoje spotkania czwartej kolejki kwalifikacji do mundialu w sobotni wieczór.

Oba spotkania zakończyły się wysokim zwycięstwem faworytów, ale szczególnie Włosi nie mogą być do końca zadowoleni z zaprezentowanego stylu.

Po mocnej pierwszej połowie, w trakcie której Azzurri zdobyli wszystkie swoje cztery gole, druga była już w ich wykonaniu znacznie słabsza.

Goście rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, bardzo szybko spychając miejscowych piłkarzy do głębokiej defensywy.

Natarcie drużyny Giampiero Ventury zaowocowało pierwszym golem po 11 minutach gry, kiedy po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Andrea Bellotti. Minutę później prowadzenie Włochów podwoił Ciro Immobile.

Do końca pierwszej połowy bramkarz Peter Jehle musiał jeszcze dwukrotnie wyciągać piłkę z bramki – w 32. minucie gola zdobył Antonio Candreva, a tuż przed przerwą dublet skompletował Belotti.

Napastnik Torino FC mógł po zmianie stron jeszcze powiększyć swój dorobek strzelecki, lecz zabrakło mu skuteczności, podobnie jak całej włoskiej drużynie.

Mimo znacznego spadku tempa, Azzurri bezproblemowo dowieźli swoje czterobramkowe prowadzenie do końca meczu.

Wygrana nie zmienia ich sytuacji w grupowej tabeli, bowiem prowadzący Hiszpanie w identycznym stosunku pokonali Macedonię.

Wynik meczu otworzył golem samobójczym Darko Velkoski, podczas gdy w drugiej połowie gole dla La Roja zdobywali Vitolo, Nacho Monreal oraz Aritz Aduriz.

Hiszpanie i Włosi legitymują się identycznym bilansem meczowym (3 wygrane i remis), mając na koncie po 10 punktów.

O jeden punkt za gigantami futbolu plasuje się Izrael, który w sobotni wieczór wysoko pokonał Albanię (0:3). Miejscowi dokończyli mecz w dziewiątkę, tracąc graczy w wyniku dwóch czerwonych kartek.

Aktualnie, to właśnie izraelska reprezentacja stanowi największe zagrożenie dla dwóch czołowych zespołów w grupie.

Tymczasem jeszcze w niedzielę o 18:00 dojdzie do spotkania Holandii z Luksemburgiem. Stawka na wygraną Holandii wynosi 1.12, a na wygraną Luksemburga 29.00.