Kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, potwierdził, że jego występ w piątkowym meczu z Urugwajem wciąż jest niepewny, a o tym, czy zagra, okaże się na przestrzeni kolejnych dni.

Pod dowództwem trenera Adama Nawałki biało-czerwoni szlifują formę do towarzyskich gier z Urugwajem i Meksykiem, które zostaną rozegrane odpowiednio w piątek i w poniedziałek.

W pierwszym ze sparingów, selekcjoner zamierzał ustawić drużynę w możliwie optymalnym składzie, chcąc sprawdzić jej potencjał na tle mocnego rywala.

W eliminacjach poziom był co najwyżej przeciętny, a do czasu rozpoczęcia mundialu piłkarze Nawałki nie będą mieć wielu okazji na zgrywanie kolektywu.

Plany trenera już wcześniej zniweczyły groźne urazy Arkadiusza Milika i Łukasza Piszczka, a jak wiadomo, niepewny jest także występ naszej największej gwiazdy, Roberta Lewandowskiego.

Nie wiem, ile zagram z Urugwajem i czy w ogóle to się stanie.

Robert Lewandowski

Napastnik Bayernu Monachium niedawno miał lekkie problemy z mięśniem dwugłowym uda, których nabawił się podczas ligowego starcia z RB Lipsk.

Lewy odpoczywał w następnym meczu z Celticiem w Lidze Mistrzów, ale zagrał w szalgierze z Borussią Dortmund i wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystąpił z Urugwajem.

Gwiazdor pojawił się zagrupowaniu reprezentacji, ale jak sam przyznał, wciąż nie czuje się w stu procentach gotowy do gry.

Kapitan póki co trenuje według indywidualnego schematu i być może zdecyduje się odpuścić najbliższy sparing.

“Na dzień dzisiejszy nie mogę zająć oficjalnego stanowiska [ws. występu]. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w kolejnych dniach” – powiedział Lewandowski.

“Nie wiem, ile zagram z Urugwajem i czy w ogóle to się stanie” – kontynuuje Lewy, który z 16 bramkami był najlepszym strzelcem eliminacji.

“Wiadomo, że każdy z nas gra na różnego rodzaju lekach przeciwbólowych, ale to nie zawsze pomaga.

Stawka na zdobycie pierwszego gola w piątkowym meczu Polski z Urugwajem przez Roberta Lewandowskiego wynosi 4.00. Stawka na Edinsona Cavaniego wynosi 4.75.

Niemniej jednak, Lewandowski nie zamierza odpuszczać starcia z Urugwajem i jeśli zdrowie dopisze, to wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

“Będzie to sprawdzian dla nas wszystkich” uważa 29-letni Polak. “W takich meczach musimy reprezentować jakiś poziom i udowodnić, że dotychczasowe wyniki nie były przypadkiem” – dodał.

Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 20:45. Stawka na wygraną Polski wynosi 2.40, a zwycięstwo Urugwaju obstawiane jest po kursie 2.90.

[vc_button2 title=”KURSY NA MECZ TOWARZYSKI POLSKA – URUGWAJ” align=”center” color=”sky” size=”lg” link=”url:http%3A%2F%2Fmistrzostwaswiata.pl%2Fgo%2Fbah%2F||target:%20_blank|”]