BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Artur Boruc pożegnany bez goli

13. listopada, 2017, 8:16

Mecz towarzyski Polski z Urugwajem zakończył się bez bramek, ale na zupełny brak emocji nie można było narzekać, gdyż było to oficjalne pożegnanie z kadrą Artura Boruca.

Polacy przystąpili do towarzyskiego spotkania z Urugwajem bez Roberta Lewandowskiego, kończąc starcie bez bramek (0:0).

Brak kapitana i czołowego strzelca Biało-Czerwonych był zauważalny, a jego miejsce zajął z mieszanymi skutkami Kamil Wilczek.

Eksperymentalny skład oddał pola podopiecznym Oscara Tabareza, którzy od początku prowadzili grę, ale jednocześnie niezbyt często zagrażali bramce Polaków.

W trakcie pierwszej połowy między słupkami po polskiej stronie znajdował się Artur Boruc, dla którego było to pożegnanie z reprezentacją.

W trakcie 44 minut spędzonych na murawie były bramkarz Celtiku nie miał zbyt wiele pracy, chociaż dwukrotnie popisał się interwencją, zatrzymując m. in. strzał Gastona Silvy z 16. metra.

Na pożegnanie kibice zgotowali Borucowi owacje na stojąco, a Holy Goalie schodząc z boiska uronił nawet łezkę. Był to jego 65. występ w kadrze.

Po zmianie stron i wejściu Łukasza Fabiańskiego, obraz gry nie uległ zmianie. Urugwajczycy nie utrudniali polskiemu bramkarzowi życia, a niewiele działo się także po przeciwnej stronie.

Aktywny był na pewno Kamil Grosicki, a kilka razy ciekawie robiło się wokół Wilczka. Udany debiut w kadrze zanotował również 23-letni Jarosław Jach. W solidnym bloku obronnym za sznurki pociągał natomiast Kamil Glik.

Bez względu na rezultat, selekcjoner Adam Nawałka uznał spotkanie za wartościowy sprawdzian, który pozwoli na wyciągnięcie wielu wniosków.

„To był bardzo wartościowy mecz międzypaństwowy, z bardzo mocnym rywalem. Będziemy mieli wiele materiału do analizy” – uznał trener.

Nawałka wyraził zadowolenie z tego, jak jego podopieczni spisali się w nowym ustawieniu (3-5-2). Dodał on również, że występ bez Lewandowskiego pozwolił kadrze wypracować rozwiązania na wypadek braku kapitana w meczach o stawkę.

„On jest genialnym, wybitnym zawodnikiem i nie ma co dywagować o zastąpieniu go jeden do jednego. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie mógł grać i musimy być na to gotowi” – stwierdził.

Kolejnym rywalem sparingowym Polaków będzie reprezentacja Meksyku. Do spotkania dojdzie w poniedziałek. Stawka na wygraną Polski wynosi 2.75, a na wygraną Meksyku 2.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów