Gary Lineker i Maria Komandnaya poprowadzą ceremonię losowania

0
1338

Gary Lineker poprowadzi losowanie grupy na Mistrzostwa Świata w 2018 roku, do legendy Anglii dołącza rosyjska dziennikarka sportowa Maria Komandnaja. Siedmiu pozostałych asystentów, dołączających do Nikity Simonyan, zostanie wkrótce ujawnionych.

Finałowe losowanie jest teraz kusząco bliskie i możemy zdradzić, kto będzie na scenie, aby pomóc milionom fanów na całym świecie w prowadzeniu ceremonii.

Były napastnik reprezentacji Anglii, Gary Lineker, który wygrał Złotego Buta adidasa w Meksyku w 1986 roku, poprowadzi finałowy los w Moskiewskim Pałacu Kremlowskim 1 grudnia, wspierany przez rosyjską dziennikarkę sportową Marię Komandną. Dołączą do nich ośmiu asystentów, z których jednym jest rosyjska legenda futbolu Nikita Simonyan. Pozostała siódemka i prezenterowie programu zostaną ujawnieni w nadchodzących dniach.

„Jako zawodnik miałem okazję dwukrotnie wziąć udział w finałach Mistrzostw Świata, jest to dość wyjątkowe, aby wziąć udział w kolejnym turnieju – teraz na scenie, odsłaniając wyniki losowania. z drugiej strony, czekając na odkrycie moich przeciwników, i wiem, jak ekscytująca jest ta okazja „- powiedział Lineker.

Lineker cieszył się znakomitą międzynarodową karierą, pomagając Anglii w półfinałach Włoch w 1990 r., A także zdobywając najlepszego strzelca w 1986 r. Po przejściu na emeryturę z udanej kariery, która obejmowała zaklęcia w Barcelonie, Tottenhamie Hotspur, Nagoya Grampus Eight i jego rodzinnym mieście Leicester City, Lineker stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych nadawców sportowych w Wielkiej Brytanii.

Przedstawia program najważniejszych wydarzeń BBC w meczu Premier League, a także relację z Ligi Mistrzów UEFA, BBC UEFA UEFA EURO i pucharu świata w piłce nożnej, a także był wcześniej prekursorem programów NBC i ESPN w Premier League.

„W FIFA jesteśmy naprawdę zadowoleni, że Gary przyjął nasze zaproszenie i że będzie z nami na tak ważnej okazji dla świata futbolu, po karierze piłkarskiej jako legendarny strzelec, który naznaczony był palącą pasją do gry Gary kontynuował w tym samym świetle, co mistrz futbolu, a jego szczere i otwarte poglądy, wraz z jego dogłębną znajomością gry, wzbogacają świat dziennikarstwa piłkarskiego, dlatego jest to zaszczyt, że Gary przeprowadzi finałowe losowanie świata Puchar Rosji ” – powiedział Zastępca Sekretarza Generalnego FIFA, Zvonimir Boban.

Komandnaya jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w Rosji, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w wielu mediach w radiu i telewizji, w tym FOX Sports, Match TV i Moscow FM.

„Losowanie to niezwykły czas” – powiedział Komandnaya. „Miliony fanów wstrzymują oddech, mając nadzieję, że ich marzenia się spełnią To czas oficjalnego rozpoczęcia Mistrzostw Świata.

„Wierzę, że piłka nożna jest językiem uniwersalnym, zdolnym do zbliżenia ludzi z całego świata, i to jest czas, kiedy wszyscy możemy mówić w futbolu, jestem tak bardzo podekscytowany, że mogę pomóc w prowadzeniu jednego z największych sportów Chcę pokazać fanom, jak piękny jest mój kraj i jak bardzo jesteśmy podekscytowani tym, że jesteśmy gospodarzami Mistrzostw Świata.Jesteśmy tak bardzo zaangażowani w to, co robimy, i w piłkę nożną. Wierz mi, będzie to naprawdę niezwykłe wydarzenie. „