BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Oficjalny plakat Mundialu 2018 odsłonięty w moskiewskim metrze

29. listopada, 2017, 9:30

Oficjalny plakat renomowanego rosyjskiego artysty Igora Gurowicza. Największą postacią jest Lew Jaszin, zdobywca nagrody w Ballon d’Or. Projekt odsłonięty w Moskwie przed piątkowym losowaniem grup mistrzostw Świata.

Wystarczyło trzy dni, aby przejść do finału w rosyjskiej stolicy, a słynny Moskiewski Metro zorganizował odsłonięcie ostatniej widocznej ikony wydarzenia. W wydaniu „Oficjalnego plakatu” z roku 2018 renomowany rosyjski artysta, Igor Gurowicz, wybrał legendarnego sowieckiego bramkarza, Leva Yashina, jako centralną postać jego pracy.

„Oficjalny plakat Mistrzostw Świata FIFA 2018 jest prawdziwym odzwierciedleniem rosyjskiego dziedzictwa artystycznego i futbolowego” – zauważyła sekretarz generalna FIFA Fatma Samoura. „Jesteśmy dumni z tego pięknego zabytku, który przedstawia tak ważną ikonę i świętuje nadchodzący turniej na rosyjskiej ziemi”.

„To było dla nas bardzo ważne, abyśmy przedstawiali Rosję jako kraj gospodarza w oficjalnym plakacie” – dodał przewodniczący komitetu organizacyjnego Rosji w Moskwie, Witalij Mutko. „Właśnie dlatego jako główną postać wybraliśmy Lev Yashin, symbol rosyjskiego futbolu. Jestem pewien, że plakat stanie się jednym z najbardziej zapadających w pamięć symboli mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku w Rosji i że zarówno fani, jak i uczestnicy go zaakceptują. „

Yashin grał w czterech Mistrzostwach Świata FIFA – 1958, 1962, 1966 i 1970 – i pozostaje jedynym bramkarzem w historii futbolu, aby wygrać Ballon d’Or. Na plakacie ubrany jest w tradycyjny strój w czarną koszulę i szorty, kolanową klapę i słynną czapkę. Pokazano mu sięgnięcie po piłkę, której połowę stanowi typowy futbol z epoki Yashina, z drugiej przedstawiający rozległy ląd Rosji widziany z kosmosu, odzwierciedlający kluczową inspirację marki Mundialu 2018, czyli rosyjskich osiągnięć w eksploracji kosmosu.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów