MŚ 2018: Adam Nawałka zadowolony z losowania

0
2241

Reprezentacja Polski już wie, w której grupie rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata, a trener Adam Nawałka wyraził zadowolenie z wyniku losowania.

W wyniku piątkowego losowania w Moskwie, Polacy wiedzą już, że przyszłoroczny mundial rozpoczną w grupie H.

Kadrowicze Adama Nawałki będą w pierwszej fazie rywalizować z Kolumbią, Senegalem i Japonią, lecz selekcjoner uczula, że nie oznacza to wcale łatwej przeprawy.

“Losowanie było dobre, ale byliśmy też przygotowani na grę z największymi potęgami. Stało się inaczej” – oświadczył w rozmowie z polskimi dziennikarzami.

“Drużyny, które wylosowaliśmy, są zespołami świetnie spisującymi się na swoich kontynentach. Prawdziwe emocje dopiero się zaczęły, czas rozpocząć naszą pracę” – dodał.

Nawałka podkreślił, że skład grupy sprawia, że ciężko wskazać najmocniejszy zespół, a każdy scenariusz wydaje się możliwy. Polacy są w jednej z dwóch grup, gdzie znajduje się tylko jeden przedstawiciel Europy.

“Nasza grupa jest z jednej strony tajemnicza, a z drugiej mocna. Do rywali podchodzimy z dużym szacunkiem, ale wierzymy też w nasze możliwości.

“Nie będę wskazywał faworyta do wygrania grupy. Na mundialu zagrają same świetne zespoły, wystarczy zresztą spojrzeć, kogo w Rosji zabraknie” – dodał.

Selekcjoner poinformował, że od teraz zacznie przygotowania nad planem meczów sparingowych reprezentacji. Jak dotąd Polacy grali przeważnie z rywalami z Europy, choć w listopadzie zmierzyli się z Urugwajem i Meksykiem.

Nawałka na razie nie zdradził, z kim chciałby przetestować przygotowanie reprezentacji Polski, lecz najprawdopodobniej będą to rywale z innych kontynentów.

Można się spodziewać rywalizacji z jedną z mocniejszych reprezentacji afrykańskich, prezentujących podobny styl do Senegalu, który obecnie uważany jest za jedą z najlepszych ekip kontynentu.

Dużym wyzwaniem będzie na pewno starcie z Kolumbijczykami, choć atutem w tym wypadku będzie na pewno klubowa znajomość niektórych graczy z reprezentantami Polski.

Dotyczy do Jamesa Rodrigueza i Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium) oraz Radamela Falcao i Kamila Glika (AS Monako).

Nie można oczywiście pomijać Japonii, która pod wodzą Vahida Halilhodžicia wywalczyła wyjazd na mundial z pierwszego miejsca w grupie.

Stawka na zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Świata przez Polskę wynosi 17.00. Stawka na Kolumbię wynosi 13.00, na Argentynę 5.00, a na Niemcy 3.25.