BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

W marcu zagramy towarzysko z Koreą Południową

12. stycznia, 2018, 8:58

Reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie – taką informację podał rzecznik prasowy, Jakub Kwiatkowski.

Informacje dotyczące wiosennych sparingpartnerów potwierdziły się. W marcu, kadra Nawałki zagra z Nigerią i Koreą Południową, a w czerwcu z Litwą.

Mając na uwadze, że rywalami grupowymi Polaków będą drużyny z Azji, Afryki i Ameryki Południowej, mecze z drużynami pochodzącymi z tych kontynentów mają pomóc w przygotowaniach do turnieju.

Spotkanie z Nigerią zostanie rozegrane 23. marca. Miejsce rozegrania nie jest sprecyzowane, ale będzie to jedno z polskich miast.

Cztery dni później Polacy zmierzą się z Koreą Południową na Stadionie Śląskim. Ostatni mecz kadra zagrała na tym stadionie w 2009 roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski” – powiedział Sekretarz Generalny PZPN. Maciej Sawicki.

„Dwa mecze towarzyskie polska kadra rozegra także w czerwcu. 8 czerwca zagramy najprawdopodobniej w Poznaniu, ale rywal nie jest jeszcze ustalony.”

„Rozmawiamy z federacjami z Ameryki Południowej oraz Europy. Rywala przedstawimy w najbliższych dniach. 12 czerwca zagramy jeszcze w Warszawie z Litwą” – dodał Sawicki.

Kadra polski wyleci do Rosji 13 czerwca. Polacy będą stacjonować w Soczi.

„To najlepsza baza, jaką mogliśmy wybrać. Będziemy tam mieli znakomite warunki, dobry klimat. Logistyka też nie będzie problemem.”

„W Soczi mamy bardzo dobrze położony hotel, a najdłuższy lot, który będzie nas czekać, to 2 godziny i 10 minut. Najważniejsze, żeby drużyna miała spokój, ale żeby nie była odizolowana od świata” – powiedział Sekretarz.

Biało-czerwoni pierwszy mecz Mistrzostw Świata zagrają z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pozostałymi rywalami grupowymi są Kolumbia i Japonia.

Tymczasem, kurs na dojście do 1/8 finału przez reprezentację Polski wynosi 2.62. Kurs na wygraną Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców na Mistrzostwach Świata wynosi 26.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów