BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Mou: Portugalia nie wygra bez Ronaldo

10. maja, 2018, 10:39

Jose Mourinho nie daje swoim rodakom szans na odniesienie zwycięstwa bez największego asa zespołu z półwyspu iberyjskiego. Trener uważa Cristiano Ronaldo za kluczowego piłkarza.

Portugalia zagra na mistrzostwach jako aktualny mistrz starego kontynentu. Mourinho żywi nadzieję, że gwiazda Realu Madryt zrobi w Rosji różnicę i po raz kolejny poprowadzi swój zespół do wielkiego triumfu.

Ronaldo sezon zaczął kiepsko, ale z czasem budował formę i od stycznia imponuje strzelecką skutecznością jak miał to w zwyczaju w poprzednich latach. We wszystkich rozgrywkach strzelił łącznie 42. bramki.

Urodzony w 1985 roku piłkarz w reprezentacji gra już blisko 15 lat. W tym czasie zagrał dla Portugalii w 149. meczach, w których strzelił 81. bramek.

Już w drugim roku swojej kariery reprezentacyjnej doszedł z kadrą do finału mistrzostw Europy, a mając zaledwie 22 lata przejął opaskę kapitana kadry.

„Portugalia ma ciekawy skład. Bez Cristiano to byłoby niemożliwe. Ale z nim, wszystko jest możliwe” – powiedział Mourinho.

„Wierzę również, że reprezentacja Argentyny bez Lionela Messiego również nie byłaby brana pod uwagę w rywalizacji o najwyższe laury. Ale z nim jest jednym z faworytów”.

Portugalia na mistrzostwach świata zagra w grupie z B wraz z Hiszpanią, Iranem i Maroko. Pierwszy mecz mistrzostw zagra przeciwko Hiszpanii. Kurs na wygranie Portugalczyków w meczu przeciwko sąsiadom wynosi 4.00, a na dojście przez nich do finału mistrzostw 17.00.

Według Mou najlepiej dopasowanym składem na mistrzostwach dysponować będą nie jego rodacy, a Brazylia.

„Bardzo lubię strukturę Brazylii, jej taktykę i mentalność. Mają miksturę brazylijskiego naturalnego talentu i poważnego podejścia, fizycznego i taktycznego”.

„To drużyna będąca w stanie dobrze bronić. Mają dobrą linię pomocy, a z przodu mają Williana, Neymara, Philippe Coutinho i Gabriela Jesusa. Piłkarzy o wybitnej jakości”.

Brazylia znalazła się w grupie E, wspólnie ze Szwajcarią, Kostaryką i Serbią.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów