BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Harry Kane: Anglia nie ma nic do stracenia

23. maja, 2018, 8:27

Mianowany kapitanem reprezentacji Harry Kane uważa, że ostatnie rozczarowujące wyniki uzyskiwane przez Anglię powinny zapewnić obecnym kadrowiczom nieco więcej swobody podczas rosyjskiego mundialu.

Wszystkie reprezentacje zaczęły już przygotowania do mistrzostw, które ruszają dokładnie w połowie czerwca.

Formę szlifują także Anglicy. Selekcjoner Gareth Southgate we wtorek potwierdził nazwisko kapitana na mundial i wyznaczył do tej roli Harry’ego Kane’a.

Napastnik Tottenhamu Hotspur jest świadomy, że Anglia nie jest faworytem do sięgnięcia po złoty medal, ale nie widzi powodu, dla którego on i jego koledzy nie mogliby podjąć wyzwania.

„W przeszłości mieliśmy bardzo dobre zespoły i na wielkich turniejach nie graliśmy za dobrze” – powiedział Kane.

„Nie wygraliśmy dużego turnieju już od 50 lat, więc niezależnie od tego, jak dobre były nasze zespoły, nie byliśmy wystarczająco mocni.

„Z naszego punktu widzenia nie mamy nic do stracenia, więc musimy po prostu tam pojechać i być wolnym od innych kwestii i po prostu cieszyć się tym.

„To niesamowite przeżycie – jestem pewien, że kiedy przejdziemy na emeryturę, to będziemy spoglądać wstecz, więc po prostu dlaczego nie dać z siebie wszystkiego, czym dysponujemy?” – kontynuował.

Kane wskazał na dominację Manchesteru United w latach 90-tych jako przykład, że młody skład nie jest wymówką, jeśli chodzi o brak sukcesu.

„Wiemy, że nie jesteśmy faworytami, ale na przykład w obecnym sezonie nikt nie pomyślałby, że Liverpool dostanie się do finału Ligi Mistrzów, a oni to zrobili.

„Patrzysz na Man United w czasach Sir Alexa Fergusona, kiedy mieli młodą drużynę i dominowali w Premier League przez wiele lat.

„To nie jest żadna wymówka, że ​​jesteśmy młodzi. To może być zaleta, a ja wierzę, że możemy wygrać i to właśnie próbujemy zrobić” – dodał.

Kane był częścią reprezentacji Anglii na Euro 2016, lecz Synom Albionu nie powidło się po tym, jak ulegli debiutującej Islandii na etapie 1/8 finału.

Tegoroczny mundial Anglicy rozpoczną już 18 czerwca meczem z Tunezją, aby 24 zmierzyć się z Panamą, a 28 z najmocniejszą w grupie G Belgią.

Kurs na wygranie grupy G przez Anglię wynosi 2.20, a przez Belgię 1.83. Kurs na zdobycie korony króla strzelców MŚ 2018 przez Kane’a wynosi 17.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów