BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Reprezentacja Argentyny osłabiona

23. maja, 2018, 15:42

Znaczącego osłabienia doznała reprezentacja Argentyny po tym, jak bramkarz Sergio Romero nie wesprze drużyny na mistrzostwach świata w Rosji z powodu urazu kolana.

Romero miał być pierwszym bramkarzem argentyńskiej drużyny podczas ruszających w połowie czerwca Mistrzostw Świata w Rosji, lecz plany pokrzyżowała selekcjonerowi Jorge Sampaoliemu kontuzja zawodnika.

Drugi golkiper Manchesteru United miał znaleźć się w wyjściowym składzie na sobotni finał FA Cup z Chelsea, ale ze względu na jego niedyspozycję menedżer Jose Mourinho był skazany na Davida de Geę.

Poważnego urazu prawego kolana, który definitywnie wykluczy go z występu w MŚ, nabawił się jednak podczas wtorkowego treningu kadry.

31-latek, który wystąpił w finale poprzedniego mundialu przeciwko Niemcom (0:1), nie uniknie zabiegu operacyjnego, co oznacza minimum sześciomiesięczny rozbrat z futbolem.

Sampaoli w miejsce Romero zdążył już powołać Nahuela Guzmana (Tigres), który o miejsce w 'podstawie’ będzie konkurował z Wilfredo Caballero (Chelsea FC) i Franco Armaniego (Atlético River Plate).

Warto dodać, że ostateczny 23-osobowy skład trener Argentyny podał już we wtorek. Zabrakło w nim kapitana oraz czołowego strzelca Interu Mediolan Mauro Icardiego, który nie przebrnął selekcji przeprowadzonej przez Sampaoliego.

Argentyńczycy przystąpią do mistrzostw po niezwykle trudnych eliminacjach, podczas których męczyli się bardziej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Drużyna osiągnęła swój cel dopiero w ostatniej kolejce , lecz mimo przeciętnej formy uznawana jest za głównego faworyta do tytułu. Kurs na wygranie Mistrzostw Świata 2018 przez Argentynę wynosi 10.00.

Podopieczni Sampaoliego rozpoczną swój występ 16 czerwca od konfrontacji z Islandią. Później zagrają z Chorwacją (21 czerwca), a zmagania grupowe zakończą batalią z Nigerią (26 czerwca).

Kurs na zajęcie 1. miejsca w grupie D przez Argentynę wynosi 1.61, a na wygranie pierwszego meczu z Islandią 1.36.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów