BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zlatko Dalić: Pierwszy mecz będzie kluczowy

27. maja, 2018, 12:58

Zlatko Dalić przyznał, że obawia się pierwszego meczu swoich podopiecznych na mistrzostwach świata z Nigerią. Główną przyczyną obaw ma być rozwój drużyny pod wodzami Gernota Rohra.

Selekcjoner reprezentacji Chorwacji przewiduje, że największym wyzwaniem jego podopiecznych w fazie grupowej mistrzostw świata będzie starcie z Nigerią.

Drużyna z Bałkanów stanie naprzeciwko trzykrotnych mistrzów Afryki 16 czerwca. W kolejnych meczach grupowych będą podejmować rewelację ostatnich lat Islandię, oraz pełną gwiazd Argentynę.

Super Orły wiele zmieniły w swojej grze od czasu przejęcia zespołu przez Gernota Rohra w 2016 roku i zmysł taktyczny Niemca spędza sen z oczu Dalicia.

„Pierwszy mecz przeciwko Nigerii będzie kluczowy dla naszej grupy. Mają niemieckiego trenera, który zmienił styl ich gry i wprowadził wielu młodych piłkarzy” – powiedział Zlatko Dalić.

„Są młodzi, głodni i ambitni i to jest ich przewagą. To będzie dla nas najcięższy mecz”.

Słowa Bośniaka mogą dziwić, ponieważ to Argentyna jest uznawana za najlepszy zespół w grupie D. Trener paradoksalnie mecz przeciwko Albicelestes uznaje za najłatwiejszy.

„Dla mnie mecz przeciwko Argentynie będzie najłatwiejszym meczem w grupie. Zagramy przeciwko faworytowi w mistrzostwach świata” – tłumaczył trener.

„Każda drużyna która posiada Messiego może dokonać cudu. Dla mnie jest najlepszym piłkarzem na świecie. To będzie świetny mecz dwóch drużyn które grają dobry futbol i mają świetne umiejętności techniczne”.

„Nie mamy nic do stracenia, gramy przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie. To dla nas ogromny bodziec”.

Chorwacja zajmuje 18. miejsce w ranking FIFA, kurs na ich zwycięstwo w meczu przeciwko Nigerii wynosi 1.85, a na wyjście z grupy 1.50.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów