BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Salah pewny siebie przed Mundialem

29. maja, 2018, 6:04

Gwiazdor Liverpoolu i reprezentacji Egiptu, Mohamed Salah wierzy, że będzie gotowy do gry w Mistrzostwach Świata mimo kontuzji ramienia, jakiej doznał w trakcie sobotniego finału Ligi Mistrzów.

Od sobotniego wieczoru i finału Ligi Mistrzów występ Mohameda Salaha na rosyjskim mundialu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Egipcjanin jeszcze w pierwszej połowie decydującego meczu z Realem Madryt, po starciu z Sergio Ramosem, doznał kontuzji ramienia i był zmuszony opuścić plac gry.

Chociaż wczesne doniesienia na temat skali urazu atakującego były mieszane, to większość zgadzała się, że Salah będzie walczył o odzyskanie pełnej sprawności przed startem turnieju.

Sam zainteresowany nie potwierdza choćby słów Turki Al-Sheikha – prezesa reprezentacji grupowego rywala Egiptu – Arabii Saudyjskiej, który uznał, że czołowy strzelec angielskiej Premier League nie weźmie udziału w Pucharze Świata.

Salah tymczasem jest o wiele bardziej pozytywny jeśli chodzi o kwestię występu w Rosji i przekonuje, że ma „pewność” co do swoich szans.

„To była bardzo ciężka noc, ale jestem wojownikiem” napisał szlagierowy gracz Liverpoolu na Twitterze.

„Mimo przeciwności, jestem pewny, że będę w Rosji, aby sprawić żebyście czuli się dumni. Wasza miłość i wsparcie dadzą mi siłę, której potrzebuję” – dodał.

Zgodnie z przepisami FIFA, reprezentacja Egiptu będzie miała czas do 4 czerwca, aby podjąć ostateczną decyzję co do występu Salaha w Pucharze Świata. Po tej dacie zgłoszenia do 23-osobowego składu będą zamknięte.

Egipt zagra na MŚ w Grupie A przeciwko ekipie gospodarzy – Rosji, a także Arabii Saudyjskiej i Urugwajowi, który będzie pierwszym rywalem zespołu Salaha.

Mecz Egipt – Urugwaju odbędzie się drugiego dnia mistrzostw – 15 czerwca o godzinie 14:00. Kurs na wygraną Egiptu wynosi 6.50, a na awans Egiptu do fazy pucharowej turnieju 2.62.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów