Kolumbijski napastnik Carlos Bacca nalega, że pójście na wypożyczenie do Villarreal pomogło mu wywalczyć miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Świata 2018.

Po transferze z Sevilli, Bacca zaliczył frustrujący sezon 2016/17, w którym strzelił 13 goli w 32. ligowych występach dla Milanu.

Napastnik miał trudności z powrotem do optymalnej formy, na co wpływ miały także napięte stosunki z trenerem Vincenzo Montellą, który został zwolniony w listopadzie.

W minionej kampanii Bacca reprezentował barwy Villarreal, do którego został wypożyczony. W trakcie swojego tymczasowego powrotu do La Ligi 15-krotnie wpisał się na listę strzelców, a jego wysiłki docenił selekcjoner Jose Pekerman, który znalazł dla niego miejsce w kadrze na mundial w Rosji.

31-letni snajper, który wróci do Milanu i będzie ćwiczył pod okiem nowego trenera Gennaro Gattuso, obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Kolumbii, gdzie pracuje nad formą przed piątkowym sparingiem z Egiptem.

Sam piłkarz broni swojej decyzji o przejściu do Villarreal, przekonując, że regularne występy w hiszpańskiej ekstraklasie pomogły mu uzyskać miejsce w kadrze na zbliżający się wielkimi krokami Puchar Świata.

“Mam swoje marzenia, ambicje i cele” – powiedział na konferencji Bacca.

“Jednym z nich jest występ w mistrzostwach świata i dlatego postanowiłem zmienić drużynę, aby zagrać więcej minut i odzyskać pewność siebie” podkreślił.

“Niestety, nie byłem na dobrym poziomie podczas ostatniego roku w Mediolanie, nie byłem zadowolony i nie cieszyłem się grą.

“Pójście do Villarreal dało mi radość i szczęście. Cieszyłem się będąc na murawie i dzięki Bogu znów mogę być częścią drużyny narodowej i rywalizować na bardzo dobrym poziomie. To jest naprawdę ważne” – dodał.

Kolumbia jest jednym z trzech grupowych rywali Polaków, obok reprezentacji Senegalu oraz Japonii.

Stawka na wygranie grupy H Mistrzostw Świata 2018 przez Kolumbię wynosi 2.37. Kurs na Polskę wynosi 2.75.

Na pierwszy ogień – we wtorek 19 czerwca – podopieczni Pekermana zagrają z Japonią. Stawka na zwycięstwo Kolumbii wynosi 1.80.

Postaw 1000 PLN i wygraj 2370 PLN

KOLUMBIA WYGRA GRUPĘ H?

Kurs 2.37