1400 PLN za dokonanie pierwszego depozytu
Otrzymać

Diego Maradona: Messi nic nie musi udowadniać

1. czerwca, 2018, 15:32

Legendarny Diego Maradona usiłuje ściągnąć część presji nakładanej na Argentynę i uważa, że Albiceleste nie są faworytami turnieju, a Leo Messi osiągnął już wszystko, co musiał.

Leo Messi od wielu lat jest porównywany do Diego Maradony, mnóstwo ekspertów uważa, że piłkarz musi poprowadzić reprezentację Argentyny do triumfu w czempionacie, aby dorównać byłemu mistrzowi świata.

Argentyna była blisko odniesienia sukcesu cztery lata temu w Brazylii, gdzie dopiero w finale została pozbawiona szans na triumf. Jedyną bramkę w meczu strzelił Mario Gotze w doliczonym czasie gry.

Maradona to bohater narodowy kraju z Ameryki Południowej, który w 1986 roku był kapitanem zespołu i poprowadził go do mistrzostwa świata, a cztery lata później do finału imprezy.

„Chciałbym doradzić Messiemu aby ciągle grał, czerpał z tego radość. Musi zapomnieć o krytykach, o tym czy może wygrać mistrzostwa czy nie” – powiedział Maradona.

„Nic nie musi demonstrować. Musi czerpać radość z gry na boisku. Nie znam Sampaoliego, nie wiem jak gra. Znam jednak wielu piłkarzy i wiem, że dadzą z siebie wszystko”.

„Myślę, że mają świetną okazję do odniesienia zwycięstwa. Ale nie wyznaczyłbym ich jako faworytów, bo faworyci nigdy nie wygrywają”.

W środę Argentyna zagrała mecz towarzyski przeciwko Haiti, Messi strzelił hat-tricka, a Albicelestes wygrali 4:0. Przed mistrzostwami Argentyna zagra mecz towarzyski przeciwko Izraelowi.

Finaliści ostatniego mundialu rozpoczną turniej od meczu przeciwko Islandii i kurs na zwycięstwo Argentyny wynosi 1.30, na zdobycie mistrzostwa 10.00, a na to, że Messi zostanie najskuteczniejszym piłkarzem turnieju 10.00.

Nasi partnerzy

100% bonus do kwoty 500 PLN! SPRAWDŹ
Mistrzostwa Świata, mistrzostwaswiata.pl
100% bonus do kwoty 500 PLN!
Otrzymać