Reprezentanci Francji nie chcą dłużej traktować Pogby jako zbierającego doświadczenie piłkarza, przy jego umiejętnościach i doświadczeniu, oczekują od niego przejęcia odpowiedzialności za drużynę i stania się liderem.

Hugo Lloris bardzo dobrze zna swojego kolegę z reprezentacji, obaj grają w Premier League i zawodnik Tottenhamu ma możliwość obserwowania rozwijającej się kariery Paula Pogby.

31-latek ma spore oczekiwania w stosunku do młodszego kolegi, który już drugi sezon z rzędu zbierał doświadczenie w Manchesterze United. Lloris mówi o nim, że “już nie jest młodym zawodnikiem”.

Pogba do Czerwonych Diabłów przeszedł za 70 milionów Euro, w ostatnim sezonie nie zawsze miał okazję zagrać, ale w 37. meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił sześć bramek i miał 12. asyst.

Tego lata, 25-latek będzie miał okazję do udowodnienia swojej wartości dla kadry narodowej. Musi pokazać, że potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki i poprowadzić zespół do sukcesu na arenie międzynarodowej.

“Paul nie jest już młodym piłkarzem. Zebrał doświadczenie z klubem i drużyną narodową. Ma ogromny talent i ta etykieta przylgnęła do niego od początku” – wyjaśniał Lloris.

“Miał bardzo dobry sezon, chociaż ludzie ciągle na ten temat debatują. Jako piłkarz i kibic, myślę że miał bardzo dobry sezon”.

“Pragnie błyszczeć we francuskiej drużynie narodowej. Będzie ‘szefem’? To mocne słowo ale ‘lider’ jest tym, czego się od niego oczekuje na i poza boiskiem”.

“Osiąga dojrzałość i chce jak najlepiej. Ale również ważne jest, aby skupiał się na swoim osobistym występie. To najlepszy sposób aby prowadzić jako przykład”.

Paul Pogba ma na koncie już 52. występy w barwach reprezentacji, strzelił w tym czasie dziewięć goli. Był częścią drużyny, która dotarła do finału Euro 2016.

Tymczasem kurs na odpadnięcie Francji w ćwierćfinale mistrzostw świata w Rosji wynosi 4.00, na porażkę w finale 7.50, a na zdobycie przez Pogbę korony króla strzelców 101.00.

Postaw 100 PLN i wygraj 400 PLN

FRANCJA W ĆWIERĆFINALE?

Kurs 4.00