BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Gareth Southgate: To był dobry test

3. czerwca, 2018, 8:31

Anglia pokonała 2:1 Nigerię w sobotnim meczu towarzyskim. Gareth Southgate był bardzo zadowolony z przebiegu starcia, które nazwał „dobrym testem”.

Selekcjoner był zadowolony szczególnie z przebiegu pierwszej połowy meczu z Nigerią. Anglicy dominowali w pierwszych 45. minutach i zdołali strzelić dwie bramki.

Ich autorami byli Gary Cahill i niezawodny Harry Kane. Mniej optymistycznie wyglądała druga połowa. Afrykanie zmienili styl gry i sprawili Anglikom sporo problemów. Bramkę kontaktową zdobył Alex Iwobi.

„Pierwsza połowa była dobra. Było mnóstwo niesamolubnej gry na jeden, lub dwa kontakty. Nasza gra od tyłu do przodu była bardzo spokojna. Łatwo można powiedzieć, że w drugiej połowie byliśmy beztroscy, ale nie o to chodzi” – powiedział po meczu trener.

„Nie odpowiedzieliśmy na ich warunki po zmianie formacji i nie rozpracowaliśmy ich środka pola wystarczająco szybko. Nasza reakcja z tyłu była wolna i to było dla nas dobrym sprawdzianem”.

„Ten pięcio lub szcześciominutowy okres, to czas z którego musimy wyciągnąć lekcję ponieważ w turnieju to może być wystarczająco dużo, aby cię wyeliminować”.

Reprezentacja Anglii ma zaplanowany jeszcze jeden mecz towarzyski zanim rozpocznie walkę w mistrzostwach świata. Sparingpartnerem Synów Albionu będzie biorąca udział w mistrzostwach Kostaryka.

Anglicy udział w mundialu rozpoczną 18 czerwca od starcia z Tunezją, a ich kolejnymi grupowymi rywalami będą piłkarze z Panamy i Belgii.

Kurs na zwycięstwo Anglików nad Kostaryką wynosi 1.22, na wygraną w pierwszym meczu mistrzostw 1.33, a na wypadnięcie z imprezy na poziomie półfinału 6.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów