BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Walka o miejsce w składzie Anglii nierozstrzygnięta

3. czerwca, 2018, 8:27

Gareth Southgate przyznał, że ciągle jest kilka pozycji w jego zespole, gdzie nie zdecydował na którego piłkarza postawi w mistrzostwach. Decyzje mają zapaść w ciągu kilku dni.

Data ogłoszenia 23-osobowych składów jadących na mistrzostwa świata zbliża się coraz większymi krokami, tymczasem selekcjoner reprezentacji Anglii wciąż nie podjął ważnych decyzji.

Już 18 czerwca Anglicy zagrają pierwszy mecz mistrzostw przeciwko Tunezji. Wcześniej czeka ich jednak spotkanie towarzyskie z inną drużyną biorącą udział w mistrzostwach, Nigerią.

W starciu z Super Orłami na boisko ma wybiec między innymi Jesse Lingard, który rywalizuje o miejsce z Delem Allim. Trener ostrzega, że forma z sobotniego meczu nie będzie decydująca.

Kolejnym ważnym punktem jest pozycja bramkarza, gdzie rywalizacje o numer pierwszy na koszulce toczą Jordan Pickford i Jack Butland, trzecim bramkarzem jest Nick Pope.

„Nie wydaje mi się, żeby gorsza forma w meczach próbnych pozbawiła kogoś szans, ale są możliwości dla osób które walczą o miejsce w miejscach, gdzie jest duża rywalizacja” – przyznał selekcjoner.

Trener został zapytany o to, kto zajmie miejsce między słupkami, ale nie był w stanie wiele powiedzieć: „To stanie się jasne w najbliższych pięciu dniach”.

„Są niedoświadczeni pod względem seniorskich meczów międzynarodowych ale Pickford i Butland mają ogranie w juniorskich turniejach międzynarodowych, dużo meczów w Premier League”.

Towarzyski mecz między Nigerią i Anglią rozpocznie się o godzinie 18:15. Kurs na wygraną Anglików wynosi 1.36, na ich zwycięstwo w pierwszym meczu turnieju przeciwko Tunezji 1.33, a na odpadnięcie z turnieju w ćwierćfinale 3.20.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów