BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Dele Alli: Jedziemy po to, aby to wygrać

6. czerwca, 2018, 9:48

Dele Alli jest dobrej myśli przed mundialem w Rosji, twierdząc, że reprezentacja Anglia może odnieść sukces i zdobyć drugi w historii Puchar Świata.

Angielska drużyna czyni przygotowania do turnieju w Rosji, który rozpocznie się dla niej za 12 dni – od grupowego meczu z Tunezją (18 czerwca).

Wcześniej, bo już w najbliższy czwartek, podopieczni Garetha Southgate’a rozegrają na Elland Road sparing z Kostaryką. Będzie to ich ostatnia próba generalna przez Mistrzostwami Świata.

Anglicy mają w swoim dorobku 'zaledwie’ jeden Puchar Świata, zdobyty w 1966 roku. Od tego czasu tylko raz udało im się dojść do półfinału mundialu.

Pomimo marnej passy, duże nadzieje z obecną reprezentacją wiąże Dele Alli. Atakujący Spurs uważa, że Anglia nie będzie zadowolona ze srebrnego medalu i „jedzie do Rosji, aby wygrać”. Kurs na zdobycie przez Anglię tytułu MŚ 2018 wynosi 17.00.

„Jedziemy tam, aby wygrać” powiedział 22-latek. „Nie oczekujemy niczego mniej i będziemy rozczarowani, jeśli zakończymy turniej na drugim miejscu.

„Czuję, że musimy mieć tę mentalność, nie chcemy tam jechać i po prostu być częścią turnieju. Wiemy, jak dobrzy jesteśmy patrząc na skład, znamy swój talent.

„Jeśli wykorzystamy to, co mamy najlepsze, to wówczas wszystko będzie możliwe” podkreślił Alli.

Gwiazdor Tottenhamu zapewnił, że jego zespół będzie grał ofensywny futbol, tak samo jak w ostatnim sparingu z Nigerią (2:1), kiedy to selekcjoner wsparł ustawionego na szpicy Harry’ego Kane’a Raheemem Sterlingiem, Jessem Lingardem i właśnie Allim.

„W drużynie jest wielu świetnych zawodników, a granie ze świetnymi piłkarzami nie jest zbyt trudne” kontynuował.

„Graliśmy bardzo dobrze, był to świetny mecz, nawet jeśli wygralibyśmy 25:0, to nadal byłoby coś, co można by poprawić.

„Nawet zawodnicy, którzy nie grali przeciwko Nigerii, mają sporo talentu, a granie obok nich jest czymś naturalnym.

„Myślę, że Gareth wykonał świetną robotę przy wyborze piłkarzy, którzy chcą grać w ten sam sposób, naprawdę wwiercił się w filozofię i sposób, w jaki chce, żebyśmy grali. To ekscytujący futbol i wszyscy lubimy grać w ten sposób” podsumował.

Kurs na wygraną Anglii w czwartkowym sparingu z Kostaryką wynosi 1.36, a na strzelenie gola w dowolnym czasie gry przez Alliego 2.75.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów