BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Oleg Salenko: Lewandowski może wyrównać mój rekord

6. czerwca, 2018, 9:54

Były rosyjski napastnik Oleg Salenko strzelił pięć goli przeciwko Kamerunowi w 1994 roku i czuje, że jest niewielu graczy, którzy mogliby powtórzyć jego wyczyn. W tym gronie umieścił m.in. Roberta Lewandowskiego.

Salenko przeszedł do historii w 1994 roku, kiedy strzelił najwięcej goli w pojedynczym meczu Mistrzostw Świata.

Przypomnijmy, że 48-letni Rosjanin zdobył aż pięć bramek dla Rosji w starciu fazy grupowej przeciwko Kamerunowi.

Były snajper jest dumny ze swojego wyczynu, zwłaszcza, że jest on także jedynym piłkarzem, który zdobył Złotego Buta zarówno podczas MŚ U-20, jak i w senatorskim turnieju.

Przed tegorocznym mundialem, rozgrywanym w jego kraju, Salenko uważa, że ​​jest niewielu zawodników, którzy mają potencjał, aby wyrównać jego rekord.

W tym gronie wymienił głównie Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, ale zdaniem Salenko szanse na to ma również kapitan polskiej reprezentacji, Robert Lewandowski.

„Zarówno dzisiaj, jak i w tamtym czasie jest ich bardzo mało” – powiedział Salenko zapytany, czy są napastnicy, którzy mogliby zdobyć pięć goli w jednym meczu Pucharu Świata.

„Może Lewandowski. Ale on nie gra dla silnego zespołu. Polska nie jest zbyt dużym zespołem i dlatego bardzo trudno będzie mu dokonać tego wyczynu.

„W dzisiejszych czasach napastnicy, którzy błyszczą w swoich klubach, odnoszą duże korzyści z dobrej pracy swoich pomocników, szczególnie w przypadku Harry’ego Kane’a i Luisa Suareza.

„Jeśli chodzi o Suareza, to kiedy patrzysz na drużynę Urugwaju, ciężko jest przewidzieć, co on zamierza zrobić – z Barceloną może po prostu zostać w polu karnym i wykorzystać podanie, ale nie jestem pewien, czy tak będzie w przypadku jego drużyny narodowej. .

„Ale poza tym ci, którzy zdobędą najwięcej goli w Mistrzostwach Świata, to przede wszystkim ofensywni pomocnicy, tacy jak Messi czy Ronaldo. Obaj są na dziś najbardziej bramkostrzelni” dodał.

Były piłkarz takich klubów, jak Dynamo Kijów, Valencja czy Rangers, zaznaczył jednak, że nie byłby rozczarowany, gdyby jego rekord został wyrównany lub nawet pobity.

„To będzie oznaczać, że istnieje chęć zaoferowania czegoś spektakularnego. Dzisiaj w futbolu wiele narodów gra ostrożnie, podejmując niewiele ryzyka” – podsumował.

Stawka na wygranie klasyfikacji strzelców MŚ 2018 przez Lewandowskiego wynosi 34.00. Stawka na Messiego wynosi 10.00, na Ronaldo 15.00, a na Neymara 11.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów